/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Raute dostarczy Pollmeierowi linię do produkcji LVL

Autor: oprac. dja
Źródło: Raute
Data: 2012-07-31


Raute, fiński producent maszyn do obróbki drewna specjalizujący się w urządzeniach do produkcji sklejki, dostarczy linię produkcyjną LVL dla niemieckiej firmy Pollmeier.

Raute jest specjalistą od urządzeń służących do produkcji LVL Raute jest specjalistą od urządzeń służących do produkcji LVL Fot. Raute

Firma Raute Oy poinformowała o pozyskaniu kontraktu od niemieckiej spółki Pollmeier Furnierwerkstoffe GmbH & Co.KG. Pollmeier Furnierwerkstoffe to spóełka córka znanego na rynku drzewnym producenta tarcicy bukowej Pollmeier Massivholz GmbH. Umowa o wartości 14 mln euro dotyczy dostawy kompletnej linii produkcyjnej LVL (Laminated Veneer Lumber). Jesienią ubiegłego roku Pollmeier poinformował, że na inwestycję planuje przeznaczyć 65-70 mln euro. Nowa fabryka będzie pierwszym producentem LVL w Europie Centralnej. Dzięki inwestycji firma poszerzy swoją ofertę produktową o nowoczesne produkty dla budownictwa i meblarstwa.

Metropol Parasol w Sevilli to niezwykła konstrukcja wykonana z LVL oferowanego przez Finnforest pod marką Kerto-QMetropol Parasol w Sevilli to niezwykła konstrukcja wykonana z LVL oferowanego przez Finnforest pod marką Kerto-QFot. Finnforest

Nowy zakład powstaje w Creuzburgu. Urządzenia wyprodukowane przez Raute wyprodukowane zostaną w fabrykach w Szanghaju (Chiny) i Kajaani (Finlandia) i dostarczone na miejsce montażu wiosną 2013r. Zamówienie obejmuje urządzenia do skrawania fornirów, suszenia arkuszy, składania i prasownia fornirów. Cała linia reprezentować będzie najnowszą technologię w tej dziedzinie. Surowcem do produkcji forniru będzie drewno bukowe. Według wcześniejszych informacji linia umożliwiać ma produkcję elementów o długości do 35 metrów.

LVL - Laminated Veneer Lumber - "fornirowe drewno warstwowe", to tarcica klejona z fornirów o grubości zazwyczaj ok. 3 mm. Nowoczesny produkt z grupy materiałów drewnopochodnych, który dzięki swoim doskonałym właściwościom, wysokiej wytrzymałości i stabilności wymiarów znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie i meblarstwie.

Firma Raute jest światowym liderem w produkcji urządzeń do produkcji LVL. W 2011r. spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 74,3 mln euro (2010: 62,9 mln euro) notując stratę w wysokości 10,4 mln euro (2010: strata 9,7 mln euro). Według prognozy na rok 2012 Raute uzyska znaczącą poprawę wyników sprzedaży i osiągnie zysk.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA