/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Otwarte drzwi dla certyfikowanego drewna w budownictwie

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2012-07-31


Międzynarodowy producent drzwi, JELD-WEN, rozpoczął kolejny etap w działaniach wspierających odpowiedzialną gospodarkę leśną: firma uzyskała certyfikat wielooddziałowy FSC i PEFC obejmujący wszystkie oddziały spółki w Europie.

Fot. JELD-WEN

Drzwi z certyfikatem FSC i PEFC dostępne w całej Europie
Firma JELD-WEN od dłuższego czasu wspierała zrównoważone leśnictwo, a jej oddziały we Francji i Wielkiej Brytanii od lat oferowały produkty FSC i PEFC. Teraz jednak firma rozszerzyła zakres certyfikatu o wszystkie oddziały w Europie.

Prezes JELD-WEN, Christian Frisk mówi: Mamy już politykę zrównoważonego pozyskania surowca i jesteśmy bardzo dumni z naszej wieloodziałowej certyfikacji kontroli pochodzenia produktu obejmującej zakłady JELD-WEN w Europie. Wybraliśmy certyfikację FSC i PEFC, ponieważ podzielamy troskę o zachowanie zrównoważonych praktyk, a także dlatego, że oba te systemy są powszechnie uznawane wśród naszych klientów. Naszym celem jest możliwość zaoferowania jak najszerszego asortymentu produktów certyfikowanych. Na dzień dzisiejszy są to drzwi z certyfikatem FSC i PEFC – dostępne w całej Europie.

Wzrostowy trend dla certyfikowanego drewna w budownictwie
Audit certyfikacyjny w JELD-WEN został przeprowadzony przez organizację non-profit NEPCon.
Prezes NEPCon, Peter Feilberg mówi: Gratuluję JELD-WEN osiągnięcia kolejnego poziomu zaangażowania w odpowiedzialną gospodarkę leśną. Wiele lat temu współpracowałem z JELD-WEN w Danii, Estonii i na Łotwie, kiedy to firma otrzymała indywidualne certyfikaty FSC. Zdaję sobie więc sprawę z nakładu pracy poniesionego przez firmę, aby wdrożyć systemy certyfikacji w swoich zakładach. Cieszę się widząc, że firma uzyskała certyfikat obejmujący jej wszystkie oddziały w Europie. Jestem przekonany, że JELD-WEN, jako kluczowy dostawca dla branży budowlanej, pociągnie za sobą innych, którzy będą chcieli wprowadzać na rynek certyfikowane produkty z drewna.

***

JELD-WEN jest wiodącym producentem drzwi, działającym w USA i w ponad 20 innych krajach na całym świecie. Europejska centrala firmy JELD-WEN ma siedzibę w Løgstør w Danii, a jej oddziały produkcyjne, dystrybucyjne i handlowe znajdują się w Danii, Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii, Estonii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, na Węgrzech i Łotwie. JELD-WEN zatrudnia prawie 20 000 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz