/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2012

Autor: oprac. kaj
Źródło: CTPiK
Data: 2012-07-30


Już po raz dziesiąty (w dniach 29-31 maja br.) w Bydgoszczy (hala Łuczniczka) odbyły się Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2012.

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2012PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2012Fot. Drewno.pl

Podczas trzech dni targów zaprezentowało się ponad 70 wystawców i firm przez nich reprezentowanych z kraju i zagranicy. Atmosfera sprzyjała nawiązywaniu biznesowych kontaktów i prowadzeniu negocjacji.

Na stoiskach wystawienniczych eksponowana była m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy – kotłów grzewczych, pieców, kominków, zestawów grzewczych, palników, maszyn, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do produkcji pelletów i brykietów z trocin i innych surowców (granulatory, brykieciarki), części zamiennych, podajników surowca, młynów, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarni do trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaków, rozdrabniaczy, pilarek, sterowników, sortowników, filtrów, wentylatorów, systemów magazynowania, przechowywania (zasobniki, zbiorniki), skupu i sprzedaży biomasy i inne. Targi były również idealnym miejscem do porównania ofert, zdobycia wszelkich potrzebnych informacji i poznania rynkowych nowości dla zwiedzających planujących zakup „małego domowego ogniska” - kominków, piecyków. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferowały pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania i serwisu.

Targi odwiedziło kilka tysięcy specjalistów z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, architekci, projektanci, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, przedsiębiorcy, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy m.in. z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Niemiec, Grecji, Szwecji, Czech, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Austrii, Holandii, Szwajcarii, Węgier, a nawet Egiptu.

Ponadto nie zapomniano o roli edukacyjnej imprezy, którą pełniła towarzysząca targom konferencja pt. “Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju” współorganizowana z miesięcznikiem Czysta Energia.

Po raz kolejny komisja konkursowa oceniła zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostały uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami Organizatora, BAPE S.A., Polskiej Izby Biomasy, Czystej Energii. Z każdym rokiem zwiększa się ilość zgłaszanych nowości. Nagroda główna targów trafiła do firmy FU-WI” Sp. z o. o., Elbląg za palnik z automatycznym dozowaniem brykietu, I miejsce otrzymała firma ZUK-MR System Sp. z o. o., Stąporków za granulator z mobilną linią do produkcji pelet, II miejsce firma KOPERFAM Sp. z o. o., Legionowo za kocioł grzewczy na pelet KOPERFAM KF25, III miejsce PROTECHNIKA, Łuków za rozdrabniacz do drewna, Wyróżnienia otrzymały firmy: Zakład Ślusarski „GREŃ”, Pszczyna za kocioł centralnego ogrzewania EG-PELLET i P.P.H. KOSTRZEWA Sp. j., Giżycko za kocioł Mini Bio Luxury. Nagrody przyznane podczas targów są symbolem jakości i nowoczesności produktu, atutem w rynkowej rywalizacji.

Targi PELLETS-EXPO promują nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne paliwa oraz urządzenia do ich produkcji i spalania. Potrzebne jest społeczne propagowanie ekologicznych, alternatywnych, przyszłościowych technologii. Targi są również doskonałym miejscem wymiany doświadczeń, promocji nowych produktów, zbierania o nich opinii od potencjalnych nabywców i użytkowników.

Następna edycja targów PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO w 2013 roku - zapraszamy!


Zobacz również:
Fotorelacja z targów >>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz