/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

KPPD: Ubezpieczenie od pożaru nie dla tartaków

KPPD

Autor: oprac. dja
Źródło: KPPD
Data: 2012-07-23


Zarząd KPPD-Szczecinek poinformował o podpisaniu umowy ubezpieczenia majątku spółki, zawartej z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń ERGO HESTIA SA.

Pożar w zakładzie produkującym paletyPożar w zakładzie produkującym paletyFot. KP PSP Przeworsk

Ubezpieczenie obowiązuje od 01.07.2012r. do 30.06.2013r. Polisa o wartości sumy ubezpieczenia 134 mln zł, obejmuje ubezpieczenie majątku spółki z częściowym wyłączeniem ryzyka w zakładach przemysłu drzewnego. Pełną ochroną ubezpieczeniową objęte są cztery lokalizacje: Składy Fabryczne w Szczecinku i Koszalinie, Ośrodek Wypoczynkowy w Dźwirzynie oraz Biuro Spółki w Szczecinku.

W celu zminimalizowania ryzyka pożarowego KPPD wdrożyło własny wewnętrzny program ochrony przeciwpożarowej oraz utworzony został fundusz celowy, którego wysokość aktualnie przekracza kwotę 1,5 mln zł.

 

***

Zakłady przemysłu drzewnego znalazły się na "czarnej liście" towarzystw ubezpieczeniowych. Od kilkunastu miesięcy praktycznie nie jest możliwe ubezpieczenie tartaku od strat wywołanych pożarem. Wymagania stawiane przez ubezpieczycieli często są nierealne lub nieopłacalne ekonomicznie. Brak ubezpieczenia od najpoważniejszego zagrożenia zakładów drzewnych, to nie tylko ryzyko utraty majątku w przypadku pożar, ale poważne utrudnienie w bieżącej działalności firm związane z ograniczeniem dostępu do kredytowania przez banki.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz