/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rema Reszel ponownie wystawiona na sprzedaż

MSP

Autor: oprac. pks
Źródło: MSP
Data: 2012-07-20


Minister Skarbu Państwa ogłosił aukcję na sprzedaż akcji Rema SA z siedzibą w Reszlu. Cena wywoławcza w kolejnej próbie sprzedaży spółki ustalona została na 2,776 mln zł. W 2010r. za pakiet stanowiący 85% kapitału spółki MSP chciała uzyskać 7,389 mln zł.

Siedziba Rema SASiedziba Rema SAFot. MSP

Skarb Państwa jest właścicielem 100% akcji w kapitale zakładowym spółki. Do sprzedaży przeznaczone jest 85%, pozostałe 15% akcji zostanie przekazane nieodpłatnie pracownikom.

Rema SA to znany na polskim rynku producent obrabiarek do drewna. Oprócz tego firma działa na rynku odlewów, modeli oraz usług związanych z odlewnictwem oraz pozostałych usług przemysłowych.

Do głównych produktów spółki w segmencie maszyn do obróbki drewna należą pilarki formatowe, pilarki tarczowe, oklejarki, obrabiarki wieloczynnościowe, przecinarki oraz odciągi wiórów. Ponadto spółka produkuje i sprzedaje części zamienne do maszyn do obróbki drewna.

Rema SA w 2011r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 10,794 mln zł (2010: 11,915 mln zł) i zanotowała stratę netto w wysokości 1,400 mln zł (2010: strata 1,903 mln zł). Spółka zatrudnia 142 osoby.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz