/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ideon sprzedał pakiet udziałów w WoodinterKom

Autor: oprac. pks
Źródło: Regnon
Data: 2012-07-05


Ideon SA (dawniej Centrozap SA) sprzedał kolejny pakiet udziałów spółki WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu (Austria). Nabywcą jest powiązana z Ideonem spółka Regnon SA (dawniej Pronox SA).

Plan generalny zakładu budowanego przez WoodinterKomPlan generalny zakładu budowanego przez WoodinterKomFot. Ideon

Przedmiotem transakcji z 29czerwca jest 9% udziałów w WoodinterKom GmbH. Cena nabycia ustalona została na 9,407 mln zł. W lutym Regnon zakupił 19,00% tej spółki za cenę wynoszącą 19,108 mln zł.

Regnon posiada łącznie 28% udziałów WoodinterKom GmbH. Austriacka spółka prowadzi projekt inwestycyjnego w postaci budowy "Centrum głębokiej, bezodpadowej przeróbki drewna na terenie rejonu Ust-Kułomskiego Republiki Komi w Federacji Rosyjskiej". Projekt inwestycyjny objęty jest Programem Priorytetowym w dziedzinie zagospodarowania lasów Federacji Rosyjskiej.

Zgodnie z komunikatem Rgnon SA, inwestycja ma charakter krótkoterminowy, przy czym na obecnym etapie spółka będzie realizowała dostawy biomasy drzewnej dla przemysłu elektroenergetycznego i ciepłownictwa.

Transakcja związana jest z porządkowaniem struktury grupy kapitałowej Ideon. Zgodnie z nowo przyjętą strategią, działalność Ideon SA opierać się będzie na handlu energią elektryczną oraz po uwolnieniu rynku gazu w Polsce handlem w tym zakresie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz