/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rusza proces bombiarzy podkładających bomby w skepach IKEA

Autor: oparc. pks
Źródło: IAR
Data: 2012-07-02


Wrocławska prokuratura skierowała do sądu w Jaworze akt oskarżenia w sprawie dwóch mieszkańców Gdyni, którzy podkładali bomby w sklepach IKEA. Grozi im do 10 lat więzienia.

W październiku 2011 roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch 39-letnich Polaków podejrzanych o podłożenie latem 2011 roku bomb w ośmiu hipermarketach IKEA zlokalizowanych we Francji, Belgii,  Holandii, Niemczech i Czechach.

Plan bombiarzy polegał na wywołaniu atmosfery zagrożenia, po czym zażądania sieci IKEA 6 milionów euro okupu. Jak powiedział rzecznik wrocławskiej prokuratury Marek Ratajczak, przełomem był zamach w Czechach, kiedy po nieudanej próbie uzyskania okupu, przestępcy podłożyli kolejny ładunek wybuchowy w koszu na śmieci przed wejściem do sklepu w Pradze.

Wracając z Czech mężczyźni zatrzymali się w Jaworze, gdzie z budki telefonicznej zadzwonili do centrali koncernu IKEA z informacją o kolejnej bombie. Wtedy na ich trop wpadło CBŚ. Obaj mężczyźni przyznali się do winy. Grozi im do 10 lat więzienia. Nadal poszukiwany jest wspólnik przestępców, także Polak.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz