/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowa szkoła drzewna powstanie w Szczecinku

Autor: Edyta Wieleba-Matyśniak, oprac red.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Szczecinku
Data: 2012-07-01


W nadchodzącym roku szkolnym w Zespole Szkół nr 3 w Szczecinku uruchomiony zostanie nowy kierunek nauczania: technik technologii drewna specjalność-projektowanie mebli.

Podczas 4 letniego cyklu kształcenia, uczniowie poza zdobywaniem wiedzy teoretycznej, będą odbywali praktyki zawodowe w szczecineckich zakładach z grupy Kronospan.  Po ukończeniu szkoły, absolwenci będą posiadali umiejętność przygotowania, kierowania i naPodczas 4 letniego cyklu kształcenia, uczniowie poza zdobywaniem wiedzy teoretycznej, będą odbywali praktyki zawodowe w szczecineckich zakładach z grupy Kronospan. Po ukończeniu szkoły, absolwenci będą posiadali umiejętność przygotowania, kierowania i naFot. Edyta Wieleba-Matyśniak

Podczas 4 letniego cyklu kształcenia, uczniowie poza zdobywaniem wiedzy teoretycznej, będą odbywali praktyki zawodowe w szczecineckich zakładach z grupy Kronospan.

Po ukończeniu szkoły, absolwenci będą posiadali umiejętność przygotowania, kierowania i nadzorowania procesów technologicznych w zakładach przemysłu drzewnego, sterowania procesem pozyskiwania oraz konserwacji surowców i materiałów drzewnych przed szkodliwym działaniem czynników biotycznych i atmosferycznych, organizowania i kontrolowania pracami związanymi z hydrotermiczną i plastyczną obróbką drewna i tworzyw drzewnych, przeprowadzenia jakościowej i wymiarowej klasyfikacji surowca drzewnego, wykonania rysunku technicznego i schematów technologicznych, tworzenia planów zapotrzebowania na surowce i materiały drzewne.

Zdaniem Starostwa Powiatowego  w Szczecinku absolwenci nowego kierunku będą mieli możliwość zatrudnienia w zakładach przemysłu drzewnego - meblarskiego, tartacznego, stolarki budowlanej, produkcji tworzyw drzewnych, opakowań, galanterii drzewnej oraz w ośrodkach projektowania i marketingu wyrobów, których na terenie powiatu nie brakuje.

Realizacja praktyk uczniowskich będzie możliwa dzięki trójstronnemu porozumieniu podpisanemu przez Starostwo, szkołę i Kronospan. -Staramy się, by oferta edukacyjna naszych szkół ponadgimnazjalnych była dostosowana do potrzeb rynku pracy. Dlatego dziś podpisujemy kolejny list intencyjny, tym razem z Kronospanem, by nasi uczniowie mogli zdobywać doświadczenie zawodowe i jeszcze przed rozpoczęciem kształcenia mieli świadomość o istnieniu zakładów, w których będą mogli znaleźć zatrudnienie - powiedział podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki.

Praktyki w Kronospanie będą trwały 2 tygodnie w grupach 4-6 osobowych pod opieką nauczyciela zawodu. Również w szkole uczniowie będą mogli uczyć się zawodu na specjalistycznym sprzęcie - szlifierce, oklejarce i strugarkach, który w ramach nawiązanej współpracy, Kronospan nieodpłatnie przekazał Zespołowi Szkół Nr 3.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz