/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nowa szkoła drzewna powstanie w Szczecinku

Autor: Edyta Wieleba-Matyśniak, oprac red.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Szczecinku
Data: 2012-07-01


W nadchodzącym roku szkolnym w Zespole Szkół nr 3 w Szczecinku uruchomiony zostanie nowy kierunek nauczania: technik technologii drewna specjalność-projektowanie mebli.

Podczas 4 letniego cyklu kształcenia, uczniowie poza zdobywaniem wiedzy teoretycznej, będą odbywali praktyki zawodowe w szczecineckich zakładach z grupy Kronospan.  Po ukończeniu szkoły, absolwenci będą posiadali umiejętność przygotowania, kierowania i naPodczas 4 letniego cyklu kształcenia, uczniowie poza zdobywaniem wiedzy teoretycznej, będą odbywali praktyki zawodowe w szczecineckich zakładach z grupy Kronospan. Po ukończeniu szkoły, absolwenci będą posiadali umiejętność przygotowania, kierowania i naFot. Edyta Wieleba-Matyśniak

Podczas 4 letniego cyklu kształcenia, uczniowie poza zdobywaniem wiedzy teoretycznej, będą odbywali praktyki zawodowe w szczecineckich zakładach z grupy Kronospan.

Po ukończeniu szkoły, absolwenci będą posiadali umiejętność przygotowania, kierowania i nadzorowania procesów technologicznych w zakładach przemysłu drzewnego, sterowania procesem pozyskiwania oraz konserwacji surowców i materiałów drzewnych przed szkodliwym działaniem czynników biotycznych i atmosferycznych, organizowania i kontrolowania pracami związanymi z hydrotermiczną i plastyczną obróbką drewna i tworzyw drzewnych, przeprowadzenia jakościowej i wymiarowej klasyfikacji surowca drzewnego, wykonania rysunku technicznego i schematów technologicznych, tworzenia planów zapotrzebowania na surowce i materiały drzewne.

Zdaniem Starostwa Powiatowego  w Szczecinku absolwenci nowego kierunku będą mieli możliwość zatrudnienia w zakładach przemysłu drzewnego - meblarskiego, tartacznego, stolarki budowlanej, produkcji tworzyw drzewnych, opakowań, galanterii drzewnej oraz w ośrodkach projektowania i marketingu wyrobów, których na terenie powiatu nie brakuje.

Realizacja praktyk uczniowskich będzie możliwa dzięki trójstronnemu porozumieniu podpisanemu przez Starostwo, szkołę i Kronospan. -Staramy się, by oferta edukacyjna naszych szkół ponadgimnazjalnych była dostosowana do potrzeb rynku pracy. Dlatego dziś podpisujemy kolejny list intencyjny, tym razem z Kronospanem, by nasi uczniowie mogli zdobywać doświadczenie zawodowe i jeszcze przed rozpoczęciem kształcenia mieli świadomość o istnieniu zakładów, w których będą mogli znaleźć zatrudnienie - powiedział podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki.

Praktyki w Kronospanie będą trwały 2 tygodnie w grupach 4-6 osobowych pod opieką nauczyciela zawodu. Również w szkole uczniowie będą mogli uczyć się zawodu na specjalistycznym sprzęcie - szlifierce, oklejarce i strugarkach, który w ramach nawiązanej współpracy, Kronospan nieodpłatnie przekazał Zespołowi Szkół Nr 3.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA