/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

IKEA zainwestuje 1,5 mld euro w Indiach

Autor: oprac. dja
Źródło: India Times
Data: 2012-06-25


Szwedzki koncern IKEA poinformował o planach zainwestowania 1,5 mld euro w Indiach. W ramach projektu powstanie 25 sklepów IKEA.

Informacja o planach inwestycyjnych związana jest ze zmianą indyjskiego prawa, które zezwoliło  podmiotom zagranicznym na bezpośrednie inwestowanie w tym kraju sieciom handlowym. Dotychczas chcąc działać w Indiach musiały one stworzyć spółkę z miejscowym partnerem, w której mogły posiadać maksymalnie 51% kapitału. Nowe prawo pozwala na stworzenie spółki ze 100% kapitałem zagranicznym, jednak zobowiązuje sieci do zachowania 30% udziału w wartości sprzedaży towarów pochodzących od lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw, z czego nie więcej niż 1 mln USD może być rozliczany w postaci inwestycji w maszyny i urządzenia.

Ten ostatni czynnik był przedmiotem dyskusji przedstawicieli IKEA i indyjskiego rządu, jednak strony poinformowały o dojściu do porozumienia.

W ramach uzgodnień IKEA planuje otworzyć 25 sklepów. Program inwestycyjny podzielony zostanie na dwa etapy, w pierwszym nakłady sięgną ok. 600 mln euro, w drugim obejma kolejne 900 mln euro. Działania koncernu obejmować będą m.in. import i eksport towarów, procesy logistyczne, produkcję i handel detaliczny.

Jak poinformowała IKEA, poziom inwestycji wpłynie znacząco na wzrost udziału produktów wytworzonych w Indiach, w globalnej sprzedaży koncernu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz