/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Grupa Widok Energia przejęła Zakład Granulacji Biomasy w Worowie

Widok Energia

Autor: oprac. dja
Źródło: Widok Energia
Data: 2012-06-16


Widok Energia Sp. z o.o. poinformowała o dokonanym 13. czerwca b.r., protokolarnym przejęcia Zakładu Granulacji Biomasy w Worowie, w województwie zachodnio-pomorskim. Spółka specjalizuje się w produkcji pelletu z biomasy rolniczej.

Zakład produkcji pelletu w KoniecwałdzieZakład produkcji pelletu w KoniecwałdzieFot. Widok Energia

Zgodnie z zapisami umowy przejęcie protokolarne oznacza, że Widok Energia Sp. z o.o. rozpoczyna produkcję pelletu na własny rachunek, zwiększając tym samym potencjał produkcyjny całej Grupy Kapitałowej Widok Energia do poziomu ok. 60 tys. ton pelletu rocznie.

Finalizacja transakcji oraz przeniesienie własności nastąpi do dnia 31.12.2012 roku. Wartość transakcji zakupu zakładu w Worowie ustalona została na poziomie 12,1 mln zł netto.

Jest to drugi zakład granulacji, którego właścicielem jest grupa Widok Energia. W Koniecwałdzie na Żuławach spółka w ubiegłym roku zakończyła budowę zakładu o rocznej wydajności ok. 30 tys. ton pelletu. Koszt inwestycji to blisko 26 mln zł.

Widok Energia planuje budowę kolejnego zakładu w okolicach Lidzbarka Warmińskiego. Szacowana wartość projektu, którego zdolność produkcyjna ma sięgnąć 40 tys. ton pelletu rocznie wynosi ok.40 mln zł.

Grupa Widok Energia w 2011 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 13,49 mln zł oraz zysk netto w wysokości 4,15 mln zł. Od lipca ub.r.  spółka notowana jest na rynku NewConnect.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz