/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Prezes Matexu uniewinniony

Autor: oprac. pks
Źródło: Radio Merkury
Data: 2012-06-15


Sąd Okręgowy w Poznaniu uniewinnił prezesa fabryki mebli Matex w Starczanowie koło Wrześni, Waldemara Makę od zarzutu złamania ustawy o związkach zawodowych.

Ubiegłoroczny protest przed fabryką mebli Matex w StarczanowieUbiegłoroczny protest przed fabryką mebli Matex w StarczanowieFot. NSZZ Solidarność

Prawomocny wyrok Sądu Okręgowego zmienia orzeczenie Sądu Rejonowego we Wrześni wydane w lutym br., w którym uznano, że Waldemar Maka złamał ustawę o związkach zawodowych, utrudniając legalne założenie zakładowej "Solidarności" i nałożono na niego grzywnę w wyskości 7,5 tys. zł.

Sprawa jest konsekwencją wydarzeń z początku ubiegłego roku. Na przełomie lutego i marca 2011r. prezes Mateksu zwolnił 9 kierowców. Zdaniem zarządu  wielkopolskiej Solidarności, przyczyną zwolnień był fakt założenia przez pracowników związku zawodowy. W marcu ub.r. przed bramą fabryki mebli odbył się protest, w którym wzięło udział ok.300 osób. Oskarżenie do Sądu Rejonowego przeciw prezesowi spółki wniosła prokuratura. Sąd pierwszej instancji uznał Waldemara Makę winnym zarzutu złamania ustawy o związkach zawodowych, a wyrok uzasadnił logiką zdarzeń i życiowym doświadczeniem...

Rozpatrujący powtórnie sprawę Sąd Okręgowy w Poznaniu przychylił się do zadania obrońcy prezesa Mateksu, według którego Waldemar Maka zwolnił kierowców, ponieważ od dłuższego czasu był z nimi w konflikcie, a o powstającej Solidarności nic nie wiedział.

Następstwem orzeczenia Sądu Okręgowego jest śledztwo prokuratury, która sprawdza czy dwie pracownice zarządu regionu NSZZ Solidarność złożyły fałszywe zeznania podczas rozprawy przed sądem we Wrześni.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz