/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Międzynarodowe Targi Leśne KWF Tagung

Autor:
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2012-06-14


Wczoraj, w miejscowości Bopfingen w Niemczech, rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Leśne KWF Tagung. W wydarzeniu brał udział Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Konserwator Przyrody.

Minister Zaleski odwiedził targi na zaproszenie prezesa KWF (Kuratorium für Waldarbeit und Forsttechnik - Zarząd Przemysłu Drzewnego i Technologii), Petera Wenzla. Podczas uroczystego otwarcia targów powiedział: - W ostatnim czasie przed leśnictwem zostały postawione nowe zadania, m.in. adaptacja do zmian klimatu oraz przeciwdziałanie negatywnym dla leśnictwa skutkom tych zmian. Ścisłe powiązanie przemysłu z gospodarką leśną sprawia, że przemysł drzewny również musi się do nich przystosować. Dlatego tak ważny jest rozwój technologii pozyskiwania i przeróbki drewna.

Targi KWF to najważniejsze międzynarodowe wydarzenie branży leśnej w tym roku. Impreza należy do grona największych leśnych targów terenowych na świecie. Tradycyjnie składa się z trzech części: handlowych targów leśnych, warsztatów terenowych i kongresu naukowego.

W tym roku polskim akcentem na targach jest udział Lasów Państwowych, Ośrodka Techniki Leśnej w Jarocinie i Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas targów odbywających się w lesie na stuhektarowej powierzchni ponad czterystu wystawców z ponad dwudziestu krajów prezentuje swoje najnowsze rozwiązania, ogólny poziom zaawansowania technicznego i technologicznego w gospodarkę leśną oraz produkty z różnych obszarów gospodarki leśnej. Wśród nich technologie informatyczne i komunikacyjne, transport drewna, techniki pozyskania energii i produkty ochronne.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz