/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fabryka Konstrukcji Drewnianych planuje debiut na NewConnect

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Autor:
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2012-06-12


Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. z Nowego Tomyśla działająca na rynku budowlanym w segmencie wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych, planuje debiut na NewConnect w III kwartale 2012 r. Spółka zamierza pozyskać w ramach oferty prywatnej do 2 mln PLN. Zdobyte środki zostaną przeznaczone na rozbudowę parku maszynowego i rozwój organiczny.

Przykład realizacji: Konstrukcja dachu hali magazynowejPrzykład realizacji: Konstrukcja dachu hali magazynowejFot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

- W obecnej chwili budujemy hale i obiekty przemysłowe, produkujemy i montujemy drewniane więźby, pokrycia dachowe oraz domy szkieletowe. Zajmujemy się również renowacją zabytkowych konstrukcji na terenie całego kraju. Pozyskane fundusze chcemy przeznaczyć na zakup nowej linii do produkcji wielkowymiarowych elementów konstrukcyjnych z drewna klejonego. Ta inwestycja znacznie zwiększy nasze możliwości produkcyjne i pozwoli rozszerzyć działalność o budowę m.in. obiektów widowiskowo-sportowych. Jedną z maszyn nowej linii ma być sterowana komputerowo prasa do klejenia wielogabarytowych łuków, zapewniająca bardzo dokładne odwzorowanie każdego elementu. Dzięki temu, montaż może być wykonany z milimetrową precyzją, a rozmiar stworzonych konstrukcji ogranicza wyłącznie logistyka. Podobną technologią dysponuje tylko kilka spółek w Europie, a na polskim rynku bylibyśmy pierwszym takim podmiotem – mówi Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A. z Nowego Tomyśla.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. wykonuje nowoczesne konstrukcje drewnianie oraz wszelkie komponenty architektoniczne oparte o ten budulec. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań techniki obróbczej pozwala na szybkie i profesjonalne wykonanie projektów przy zachowaniu restrykcyjnych norm jakości. Spółka współpracuje z wiarygodnymi partnerami, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. W dłuższej perspektywie, obok realizacji krajowych celów sprzedażowych, Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. planuje kontynuację ekspansji na rynki krajów niemieckojęzycznych oraz Europy Wschodniej w zakresie budowy obiektów wielkogabarytowych, w tym hal magazynowo-produkcyjnych.

W 2010 roku spółka przeniosła się do nowo wybudowanej hali produkcyjno-magazynowej oraz zakupiła cyfrowe centrum obróbki drewna o wartości ponad 1,3 mln zł. Stale rozbudowywany park maszynowy i systematyczny wzrost możliwości obróbczych stanowią  główną przewagę konkurencyjną Spółki na polskim rynku. Dzięki większej efektywności obróbki, a także optymalizacji kosztów i czasu produkcji możliwe było uzyskanie wyższej marży przy zachowaniu konkurencyjnych cen rynkowych. Model biznesowy Spółki opiera się o dywersyfikację oferowanych produktów i usług, co w przypadku zanotowania strat w jednym segmencie rynku, pozwala na zrekompensowanie ich w innym oraz osiąganie zysków z całej działalności.

-Nabywcami naszych produktów i usług są klienci indywidualni oraz korporacyjni. W przypadku mniejszego popytu wśród jednej grupy, możliwe jest przyjęcie większej liczby zleceń od drugiej grupy. Pozwala to na optymalne wykorzystanie mocy produkcyjnych i zaangażowania pracowników. Szeroki zakres zastosowania i uniwersalność konstrukcji drewnianych daje Spółce możliwości pozyskiwania klientów z wielu branż. To gwarancja stabilnego rozwoju i pewnego zwrotu z poczynionych inwestycji – dodaje Waldemar Zieliński.

Autoryzowanym Doradcą Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A. jest Capital One Advisers. -Dzięki przemyślanemu planowi rozwoju oraz zbilansowanemu modelowi biznesowemu, Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. ma szansę wykorzystać obecne okoliczności rynkowe z korzyścią dla potencjalnych akcjonariuszy - uważa Marcin Duszyński, Prezes Zarządu Capital One Advisers.

***
Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. powstała w 2009 r. Spółka wykonuje nowoczesne konstrukcje drewniane oraz wszelkie komponenty architektoniczne oparte o ten surowiec. Stosowanie najnowocześniejszych rozwiązań pozwala na szybką i profesjonalną realizację projektów przy zachowaniu najwyższych standardów.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz