/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pożar w zakładzie Metsa Tissue w Krapkowicach

Autor: Adam Janiuk, skrót red.
Źródło: PSP Opole
Data: 2012-06-11


28 maja na terenie zakładów papierniczych w Krapkowicach należących do koncernu Metsä Tissue miał miejsce pożar, który powstał na placu składowania makulatury i celulozy o powierzchni około 1 hektara.

Pożar w fabryce papieru w KrapkowicachPożar w fabryce papieru w KrapkowicachFot. Adam Janiuk

Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się szybko opanować gwałtownie rozprzestrzeniający się pożar i ograniczyć straty do 1000 ton spalonej makulatury stanowiącej surowiec produkcyjny.

Pożarem objęte zostały dwa stosy sprasowanej makulatury na łącznej powierzchni około 500 m2. Dzięki szybkiej akcji strażaków ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące ze składem dwa budynki produkcyjne, zbiorniki LPG, a także będący na tym samym placu skład celulozy (około 800 ton) i odpadów produkcyjnych własnych (około 200 ton).

W szczytowym momencie działań na miejscu zdarzenia było 15 zastępów straży pożarnej a także grupa operacyjna z KW PSP w Opolu i komendant powiatowy PSP w Krapkowicach. W związku z pożarem produkcja w zakładzie została czasowo wstrzymana. Wstępnie straty oszacowano na 600 tys. zł a wartość uratowanego surowca na blisko 2 mln zł.

Kierujący działaniem ratowniczym ocenił, że przypuszczalną przyczyną pożaru była awaria urządzeń służących do załadunku surowca. Faktyczną przyczynę ustala Policja.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz