/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RDLP Łódź: Współpraca z firmami świadczącymi usługi leśne

Lasy Państwowe

Autor: Hanna Bednarek-Kolasińska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-06-05


W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi odbyło się kolejne posiedzenie Stałej Komisji ds. współpracy z firmami usługowymi oraz ich zinstytucjonalizowanych przedstawicieli.

Fot. Drewno.pl

Podczas spotkania omówiono rynek sektora usług leśnych na terenie RDLP w Łodzi (analizę ilościową i strukturę zatrudnienia firm usługowych, formy współpracy LP i ZUL, usprzętowienie firm usługowych).

Przedstawiono analizę udzielonych zamówień publicznych na usługi leśne 2012 roku (zakresy uzyskanych stawek na usługi leśne, stosowanie innych niż cena kryteriów oceny ofert, umowy wieloletnie oraz stopień realizacji przez RDLP w Łodzi założeń zarządzenia nr 36 Dyrektora Generalnego).

Omówiono aktualną sytuację na rynku drzewnym. Realizację planów pozyskania i sprzedaży dla RDLP w Łodzi.
 
Nie zabrakło również głosów w dyskusji. W wyniku wspólnych rozmów do kontynuacji i realizacji przyjęto postulat zastosowania rozliczenia pozyskania i zrywki drewna poprzez wykorzystanie systemu przynajmniej kilku stawek z podziałem np. na grupy sortymentowe i kategorie użytkowania. Podjęto ustalenia co do dostosowania długości sortymentu S4 do możliwości obecnie stosowanych maszyn i urządzeń zrywkowych, wykorzystując wielokrotności dopuszczone przez KJW dla odbiorców odbierających drewno na umowy.

Podjęto też decyzję w sprawie zmniejszenia ilości pozyskiwanych sortymentów poprzez zmniejszenie wyrobu w kilku długościach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

O długościach wyrabianych sortymentów, powinni decydować klienci, a nie ...

wykonawcy usług. Wyobraźmy sobie, że meblarz mówi klientowi, że szafkę zrobi tylko w wymiarach określonych przez niego. A S4(?) dla odbierających na umowy, w wielokrotnościach długości, można zrobić, to dlaczego dla wytwórcy drzwi nie można zrobić wielokrotności 2,35 mb. A poza tym tutaj można nagiąć "normę", a w innych przypadkach wszelkie dyskusje kończą sie stwierdzeniem - "tak mówi norma". Kolejny dowód, że normy mające swoje początki w latach 50-tych nie przystają do rzeczywistości i należy je zmienić! Na razie "tworzymy" wytyczne dla kłody iglastej. Czwarty rok!

Andrzej [23]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-06 09:10:55

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz