/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Benefis z okazji 80. urodzin prof. Zbigniewa Laurowa

Lasy Państwowe

Autor: Jerzy Drabarczyk
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-06-05


Uroczystość jubileuszowa zorganizowana z okazji 80. urodzin prof. dr. hab. Zbigniewa Laurowa, wykładowcy, naukowca (autora około 400 publikacji specjalistycznych), recenzenta prac naukowych, wychowawcy wielu pokoleń leśników, byłego kierownika Katedry Użytkowania Lasu i Inżynierii Leśnej SGGW, zgromadziła 1 czerwca w SGGW liczne grono znajomych, przyjaciół oraz wychowanków profesora.

Benefis z okazji 80. urodzin prof. Zbigniewa LaurowaBenefis z okazji 80. urodzin prof. Zbigniewa LaurowaFot. Lasy Państwowe

W auli, w której uroczystość się odbywała, Jubilatowi gratulowali leśnicy jak i ludzie z leśnictwem związani, wśród nich Janusz Zaleski, wiceminister środowiska, główny konserwator przyrody, przedstawiciele społeczności akademickiej warszawskiej uczelni, a także koledzy z Wydziałów Leśnych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Akademii Przyrodniczej w Poznaniu, reprezentanci Instytutu Badawczego Leśnictwa, Lasów Państwowych, Kampinoskiego Parku Narodowego. Gośćmi uroczystości byli także profesorowie: Andrzej Szujecki, doktor honoris causa SGGW, w latach 1993-1997 podsekretarz stanu w MOŚZNiL oraz Tomasz Borecki, doradca prezydenta RP ds. rolnictwa.

Spotkanie prowadził prof. Piotr Paschalis-Jakubowicz, kierownik Katedry Użytkowania Lasu i Inżynierii Leśnej SGGW. - Profesor Zbigniew Laurow, będąc przez wiele lat pracownikiem Wydziału Leśnego naszej uczelni, bardzo wiele wniósł w nasz rozwój - mówił. Przypomniał też najważniejsze fakty z życiorysu Jubilata.

Prof. Jan Niemiec, prorektor SGGW, pogratulował profesorowi Laurowowi osiągnięć na polu badawczym, naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym w imieniu władz uczelni oraz społeczności akademickiej. Przeczytał również list gratulacyjny od rektora SGGW prof. Alojzego Szymańskiego. Z kolei Janusz Zaleski ze wzruszeniem wspominał wykłady prof. Laurowa. - Szczególnie dzisiaj, kiedy mamy do czynienia z przełożeniem akcentów w stronę pozaprodukcyjnych funkcji lasu, w tym wartości ochronnych, trzeba pamiętać o użytkowaniu lasu, dziedzinie, którą Pan profesor tak owocnie zajmował się przez całe życie: o tym, że drewno i wszystkie produkty, które daje las są podstawą nowoczesnego leśnictwa; bez nich nie może ono istnieć, nie może istnieć ochrona przyrody – mówił Janusz Zaleski.

Dziękując za życzenia Jubilat podkreślał: - Jest to dla mnie dzień szczególny. Patrząc na minione lata sądzę, że życia nie zmarnowałem. A to czego dokonałem miało swój wyraz w gratulacjach, które dzisiaj otrzymałem.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA