/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Modrzewiowe elewacje sopockiego hotelu IKEA

Autor: oprac. pks
Źródło: SwedeCenter
Data: 2012-06-05


Deweloperske ramię koncernu IKEA otworzyło Ikea Mera Hotel & Spa w Sopocie. Budowa kolejnych obiektów planowana jest w Gdyni, Warszawie oraz Wrocławiu.

Elewacje Mera Hotel & Spa w Sopocie wykonano z modrzewia syberyjskiegoElewacje Mera Hotel & Spa w Sopocie wykonano z modrzewia syberyjskiegoFot. SwedeCenter

Inwestorem i deweloperem Mera Hotel& SPA jest firma SwedeCenter należąca do Grupy Inter IKEA. Projekt hotelu powstał w warszawskiej pracowni DiM'84 Dom i Miasto Czesława Bieleckiego, a wnętrza architekci z trójmiejskiej pracowni Loft Magdaleny Adamus.

Prace budowlane w Sopocie, po czterech latach przygotowań rozpoczęły się w 2010r. W budynku usytuowanym tuż przy nadmorskiej plaży, oprócz części hotelowej (145 pokoi w czterogwiazdkowym standardzie) znajduje się zaplecze konferencyjno-bankietowe, dwie restauracje oraz największe w regionie SPA.  Do dyspozycji gości oddano trzy kryte baseny. Na dachu hotelu wybudowano czwarty odkryty, z którego rozciąga się widok na morze.

Mera Hotel & Spa to czterokondygnacyjny budynek o powierzchni  17 tysięcy metrów kwadratowych. Architektura hotelu, którą charakteryzuje nowoczesny minimalizm i prostota, nawiązuje do polskiego, nadmorskiego modernizmu. Cechy stylu doskonale podkreślają materiały naturalne wykorzystane do aranżacji wnętrz i zewnętrznych elewacji budynku. Te ostatnie w stu procentach zostały wykonane z modrzewia syberyjskiego.

Inwestor nie ujawnia danych dotyczących kosztów inwestycji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz