/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Bezterminowy strajk w Steinpolu

NSZZ Solidarność

Autor: oprac. pks
Źródło: NSZZ Solidarność
Data: 2012-06-04


Od 29 maja trwa strajk w firmie Steinpol Central Services Sp. z o.o. w Witnicy należącej do koncernu Steinhoff International Holdings Limited.

Bezterminowy strajk w SteinpoluBezterminowy strajk w SteinpoluFot. NSZZ Solidarność

Strajkujący pracownicy domagają się 6% podwyżki płac i utrzymania obecnego poziomu wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

Zarząd spółki zgadza się na wzrost płac, jednak uzależnia je od zgody na obniżenie stawek za pracę w godzinach nadliczbowych. Zdaniem związkowców, taka zgoda może skutkować utrzymaniem lub nawet zmniejszeniem miesięcznego wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w systemie akordowym.

W witnickim zakładzie zatrudnionych jest 330 osób, a płaca balansuje na poziomie minimalnego wynagrodzenia. Przeprowadzony 22 maja jednodniowy strajk ostrzegawczy nie przyniósł efektów, dlatego pracownicy zdecydowali się na strajk bezterminowy.

-Domagamy się, by pracodawca nas godnie traktował i z nami rozmawiał. Zarząd proponuje podwyżkę, ale tylko wtedy, jeśli zgodzimy się na obniżenie dodatku za nadgodziny. Nie możemy się na to zgodzić, dlatego zamierzamy prowadzić strajk jak najdłużej - poinformowała przewodnicząca zakładowej "Solidarności" Bronisława Łuś. Centrala firmy mieści się w Rzepinie. -Chcemy, by przedstawiciele zarządu spotkali się z nami i poważnie porozmawiali, ale dotąd nikt z członków zarządu się z nami nie spotkał - dodała Łuś.  

Steinpol Central Services Sp. z o.o. należy do międzynarodowego koncernu Steinhoff International Holdings Limited. Holding zatrudnia na całym świecie przeszło 42 000 pracowników. W Polsce, w ramach grupy Steinpol działa 7 zakładów produkujących meble tapicerowane.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz