/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

DLH Poland: Tylko bliska współpraca z partnerami - współczesny model relacji biznesowych w branży drzewnej

DLH Poland

Autor:
Źródło: DLH Poland
Data: 2012-06-03


Drewno egzotyczne z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie w oczach projektantów i inwestorów. Pociąga to za sobą zainteresowanie firm wykonawczych i dystrybutorów. W dzisiejszych warunkach rynkowych, w których trzeba umieć pogodzić zgoła inne oczekiwania inwestorów, architektów oraz wykonawców tylko bliska współpraca z wiarygodnym i stabilnym partnerem dającym wsparcie na każdym etapie daje szanse powodzenia biznesowego.

Transport drewna egzotycznego w Afryce.Transport drewna egzotycznego w Afryce.Fot. DLH Poland

Drewno egzotyczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Popyt na nie rośnie i coraz więcej firm wprowadza je do obrotu handlowego. Jednak drewno jest materiałem specyficznym, podatnym na sezonową koniunkturę i modę. Jest również materiałem naturalnym przechodzącym przez długi łańcuch produkcyjny i logistyczny. W obecnych czasach w branży drzewnej, poza ceną, liczy się przede wszystkim terminowość dostaw i powtarzalność jakości materiału. Aby sprostać tym wymaganiom, należy dostosować obrót jego zasobami oraz współpracę z kontrahentami do elastycznych wzorców współpracy. W nowoczesnej, globalnej gospodarce tylko partner, który obsługuje cały łańcuch produkcji drewna, bez angażowania pośredników, może zaoferować najlepszą ofertę i gwarancję jakości. Dzisiejszy rynek wymaga od producentów utrzymania szerokiej gamy produktów, odpowiednich zapasów magazynowych i szybkości realizacji nawet najmniejszych zamówień.

Produkt najwyższym dobrem
Obecnie tylko towar najwyższej jakości ma szansę znaleźć nabywców. Drewno egzotyczne to materiał wymagający, musi być odpowiednio składowane i transportowane. Wszelkie niedopatrzenia  mogą bardzo szybko uwidocznić się podczas użytkowania produktu. Kontrola jakości odgrywa tu znaczącą rolę.

-Jako znaczący importer i dystrybutor drewna firma DLH Poland stawia na stałą kontrolę łańcucha dostaw, od producenta do dystrybutora. Czuwa nad tym profesjonalna kadra pracownicza zatrudniana na wszystkich szczeblach i etapach procesu zakupu i dystrybucji. Nasza firma poszukuje najlepszych materiałów na całym świecie. Kontrolujemy zakup drewna bezpośrednio w krajach m.in. w Indonezji, Malezji, Brazylii, Ghanie czy Wybrzeżu Kości Słoniowej. Nie bez znaczenia jest fakt, że grupa DLH posiada własne biura zakupowe, agentów działających na wyłączność oraz kontrakty długoterminowe z fabrykami. Pozwala to być ”u źródła”, dlatego też weryfikacja jakości następuje już na etapie produkcji, co skutecznie eliminuje produkty wadliwe. Do wysyłki dopuszczane jest wyłącznie produkty spełniające najwyższe wymagania jakościowe. Jako że grupa DLH jest na rynku już od 100 lat nie może pozwolić sobie na niedopatrzenia jakościowe – mówi Jerzy Karpiński, Prezes Regionu DLH na Europę Środkowo-Wschodnią i Rosję.

Duży partner może więcej
W każdej branży wzmożone zainteresowanie danym produktem powoduje wzrost liczby przedsiębiorstw chcących mieć udział w obrocie. Myśląc jednak o długoterminowej współpracy, należy postawić na kooperanta, który jest obecny na rynku długo i posiada ugruntowaną pozycję. Z reguły długoletnie doświadczenie łączy się z minimalizowaniem ryzyka, co jest szczególnie istotne w czasach kryzysu gospodarczego. Ponadto ważna jest bliskość relacji importera, dystrybutora z siecią handlową czy wykonawcami i szybkie odpowiadanie na ich doraźne potrzeby. Komfort współpracy dla firm handlowych czy wykonawców to m.in. elastyczne podejście w realizacji indywidualnych zamówień, a także utrzymywanie stanów magazynowych, które pozwalają zamówić odpowiednią ilość asortymentu w tym samym kolorze wybarwienia i jakości. Bardzo istotną rzeczą jest również czas realizacji zamówienia oraz obsługa logistyczna just-in-time, która pozwala producentom funkcjonować bez utrzymywania własnych zapasów.

-Doświadczenie i zasoby dużej międzynarodowej grupy, do której należy DLH Poland pozwoliły na dynamiczny rozwój firmy i stworzenie sieci hurtowni na przeważającym obszarze Polski. Obecnie krajowi odbiorcy drewna obsługiwani są przez sieć 10 punktów sprzedaży. W ofercie mogą znaleźć powtarzalną i szeroką paletę produktów. Wśród nich znajduje się prawie 10 gatunków kantówki klejonej dedykowanej do produkcji stolarki otworowej, profile typowe (rodzina 72 mm) oraz ciepłe (82 mm i 96 mm) praktycznie we wszystkich gatunkach. Oferowana jest również najszersza w Polsce oferta tarcicy meranti w wysokiej klasie Select & Better zgodnej z MGR. Produkty z oferty firmy DLH Poland dostępne są niemal natychmiast, dzięki utrzymywaniu przez firmę stałych stanów magazynowych. Większość zamówień realizowana jest w ciągu 2 dni roboczych. Dostawy just-in-time pozwalają naszym odbiorcom, przede wszystkim producentom okien i drzwi drewnianych, na funkcjonowanie praktycznie bez własnego magazynu. Przy dużych projektach deweloperskich oraz projektach nietypowych przekazujemy partnerom handlowym również potrzebne ”know-how”
  – mówi Maciej Mazur, Product Manager DLH Poland.

Odpowiedzialność na każdym etapie
Nowoczesny profil współpracy biznesowej w branży drzewnej wymaga odpowiedzialności na każdym etapie współpracy z kontrahentami, zarówno obecnymi, jak i przyszłymi. Liczą sie parametry takie jak jakość produktu, bliskość relacji, wsparcie techniczne, szeroka oferta, ale również odpowiedzialność za kształt branży i biznesu w przyszłości, co łączy się z odpowiedzialnością za środowisko naturalne. Można przypuszczać, że popyt na drewno egzotyczne będzie rósł w kolejnych latach. Niekontrolowana polityka jego produkcji może przyczynić się do znacznego uszczuplenia jego zasobów. Nieodpowiedzialne gospodarowanie zasobami drewna, poza konsekwencjami biznesowymi czy rosnącymi kosztami produkcji, spowoduje koszty globalne związane z uszczerbkiem ekologicznym i zaburzeniami klimatycznymi.

-DLH Poland, jako światowy dostawca drewna i produktów drewnopochodnych, od 20 lat prowadzi aktywne działania chroniące środowisko naturalne. Drewno z regionów tropikalnych to zasoby na których bazuje dostawca naturalnego surowca, stąd też szczególna troska o to, aby były one eksploatowane racjonalnie i regularnie odnawiane. DLH Poland prowadzi swoją działalność w oparciu o założenia Programu Dobrego Dostawcy (GSP), zgodnie z którym zaopatruje się w drewno tylko u dostawców respektujących zasady poszanowania praw pracowniczych, lokalnych społeczności, niezatrudniania dzieci oraz zasady racjonalnej gospodarki zasobami leśnymi. Program ten podnosi wiarygodność dostawców, lecz nie jest prowadzony na bazie bardziej szczegółowej kontroli dokonywanej przez strony trzecie, jak np. certyfikacja FSC. Dlatego DLH Poland zachęca wszystkich swoich dostawców do przeprowadzenia procesów weryfikacji etyki działań biznesowych przez niezależne organizacje lub do wdrożenia pełnego procesu certyfikacyjnego, zgodnie z międzynarodowymi standardami FSC – dodaje Michał Mazur Specjalista ds. Środowiskowych DLH Poland.

DLH Poland: Tylko bliska współpraca z partnerami - współczesny model relacji biznesowych w branży drzewnej (Zdjęcia: 3)

Transport drewna egzotycznego w Afryce.Drewno egzotyczne z certyfikatem FSC w ofercie DLH PolandDrewno egzotyczne składowane w magazynach.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA