/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Panele czy parkiet – naturalny wybór

DLH Poland

Autor:
Źródło: DLH Poland
Data: 2012-05-31


Kiedy zaczynamy rozważać, jaki rodzaj podłóg wybrać do naszego mieszkania lub domu, często stajemy przed dylematem, czy zdecydować się na parkiet czy może wybrać panele podłogowe. Warto przyjrzeć się właściwościom obu rozwiązań i na tej podstawie dokonać wyboru.

Podłoga iFloor MerbauPodłoga iFloor MerbauFot. DLH Poland

Wybierając materiał wykończeniowy na podłogi coraz częściej zwracamy szczególną uwagę na naturalne materiały i rozwiązania przyjazne człowiekowi. Poza tym duże znaczenie ma wciąż estetyka i unikalność wzorów, a także łatwy montaż i prosta pielęgnacja. Nowoczesne parkiety czy deski podłogowe spełniają te oczekiwania łącząc piękno i szlachetność materiału jakim jest drewno z jego funkcjonalnością i trwałością. Drewno jest materiałem zdrowym, łatwym w pielęgnacji i trwałym. Jest także dobrym izolatorem termicznym i akustycznym. Będąc naturalnym surowcem wprowadza harmonię przyrody do naszego domu.

Wzór z natury

Wybierając drewniane podłogi, możemy być pewni, że powstanie unikatowa i trwała kompozycja. Szeroka gama kolorystyczna oraz wiele ciekawych usłojeń to zalety estetyczne, które dają egzotyczne rodzaje drzew. Ciemniejsze barwy odnajdziemy w gatunkach, Ipe, Lapacho, Jatoba, Palisander, Merbau i Wenge. Pozwalają one na tworzenie ciepłych i eleganckich aranżacji przestrzeni. Chcąc uzyskać jaśniejsze kompozycje można wykorzystać Doussie, Bambus, Tauari lub Teak. W odróżnieniu od paneli, na których stosowany jest papier dekoracyjny pokryty laminatem, każdy element drewnianej podłogi ma niepowtarzalny wygląd.

- W sytuacji, kiedy wybieramy naturalne, drewniane podłogi, możemy być pewni, że wnętrza, w których zostaną zamontowane, zyskają niepowtarzalny klimat i charakter, a sam materiał, dzięki swoim właściwościom, będzie nam służył doskonale przez długie lata. Podłogi z litego drewna mają jedną wspólną cechę, o której warto pamiętać, a jest nią możliwość wielokrotnej renowacji. W przypadku paneli podłogowych w grę wchodzi tylko wymiana  podłogi – mówi Piotr Lisowski, Szef Produktu w firmie DLH Poland.

Zdrowy wybór
Egzotyczne gatunki litego drewna, nie blakną, a wręcz z czasem wzmacniają swój kolor pod wpływem działania promieni słonecznych, dzięki wykorzystaniu naturalnych właściwości materiału. Budowa drewna pozwala również na utrzymanie korzystnego mikroklimatu w pomieszczeniach dzięki wymianie wilgoci z otoczeniem. Taki rodzaj podłóg nie elektryzuje się, co zmniejsza ryzyko  pojawiania się czynników powodujących reakcje alergiczne – nie przyciąga kurzu. Drewno egzotyczne posiada bardzo duża wytrzymałość na destrukcję biologiczną, którą zapewniają mu garbniki, gumy, żywice i olejki eteryczne występujące w nim w środowisku naturalnym.

Natura może więcej
Niektóre najbardziej szlachetne gatunki parkietów z drewna egzotycznego wyróżniają się wysoką stabilnością wymiarową, dzięki czemu prawie nie ulegają odkształceniom. Wysoka twardość materiału sprawia, że są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia niż gatunki krajowe, zaś ewentualne uszkodzenia są mniej widoczne. Dzięki swoim walorom niektóre gatunki mogą być stosowane w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. W łazienkach albo saunach doskonale sprawdza się np. drewno teakowe. Drewniane podłogi można wielokrotnie impregnować odpowiednimi preparatami lub w ostateczności, kiedy ulegną większemu zużyciu, poddać cyklinowaniu. Fabryczne lakierowanie podłóg gwarantuje, że wybrany kolor będzie dokładnie harmonizował z elementami pomieszczenia zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami. Dla osób ceniących szybkość kładzenia podłóg z drewna, firma DLH Poland oferuje system połączenia SoftLock, w którym sposób układania poszczególnych elementów podłóg przypomina układanie paneli podłogowych.

Linia podłóg iFLOOR firmy DLH Poland, w skład której wchodzą Parkiety przemysłowe Avangard, parkiety i deski podłogowe lite fabrycznie lakierowane, deski warstwowo klejone LINE oraz deski warstwowe DesignParquet® są doskonałym wyborem dla osób mających wysokie wymagania w kwestiach wykończeniowych i ceniących sobie harmonijne kompozycje z wykorzystaniem surowców naturalnych.

***

DLH Poland jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnopochodnych. Powstała w 1990 roku jako firma eksportująca drewno i w krótkim czasie stworzyła wielopunktową sieć sprzedaży. Posiadając własne punkty dystrybucji, własne magazyny oraz zespół kompetentnych handlowców DLH Poland stała się absolutnym liderem w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego. DLH Poland to aktualnie 10 placówek zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Głównym celem DLH Poland jest zadowolenie wszystkich klientów i kontrahentów. Firma stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.

Firma DLH Poland troszczy się o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Posiada certyfikat FSC CoC (Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu), gwarantującego, że drewno w produktach DLH Poland oznaczonych logo FSC pochodzi z dobrze zarządzanych lasów i innych źródeł kontrolowanych

Panele czy parkiet – naturalny wybór (Zdjęcia: 2)

Podłoga iFloor MerbauPodłoga iFloor Teak

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz