/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Przemyt papierosów w ładunku brykietu

Autor: oprac. pks
Źródło: Służba Celna
Data: 2012-05-30


Największy w tym roku przemyt papierosów w województwie lubelskim udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na granicy z Białorusią w okolicach Terespola.

Przemyt papierosów w ładunku brykietuPrzemyt papierosów w ładunku brykietuFot. Służba Celna

Na nielegalny ładunek celnicy natrafili w trakcie rewizji wagonu kolejowego z brykietem kominkowym. 28. maja na terenie terminala kolejowego w Kowalewie do odprawy celnej zgłoszono 21 ton brykietu kominkowego, który przyjechał z Białorusi i miał trafić do jednej z firm w centralnej Polsce.

Funkcjonariusze spotykali się już wcześniej z przemytem papierosów ukrytych w drewnie i materiałach drewnopochodnych, dlatego paletom z brykietem poświęcili szczególną uwagę. Już po przeszukaniu pierwszej z nich między pakietami z materiałem opałowym szczelnie owiniętymi folią celnicy znaleźli kartony z papierosami. Po ręcznym rozładunku 21 ton towaru i sprawdzeniu każdej z 44 palet funkcjonariusze wydobyli w sumie 58.320 paczek papierosów, których rynkową wartość szacuje się na ponad pół miliona złotych.

To największa w tym roku udaremniona próba przemytu papierosów na lubelskim odcinku granicy. Największa, jak do tej pory, próba przemytu papierosów na terminalu w Kowalewie miała miejsce niemal równo rok temu. W maju 2011r. funkcjonariusze celni z Kowalewa znaleźli ponad 270 tys. paczek papierosów w materiale opałowym, który jechał z Rosji na Słowację.

Przemyt papierosów w ładunku brykietu (Zdjęcia: 2)

Przemyt papierosów w ładunku brykietuPrzemyt papierosów w ładunku brykietu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz