/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Homanit ma zgodę UOKiK na przejęcie Hardeksu

UOKiK

Autor: oprac. dja
Źródło: UOKiK
Data: 2012-05-27


Prezes UOKiK wyraziła zgodę na nabycie przez Homanit Krosno Odrzańskie sp. z o.o. części mienia spółki Hardex SA.

Fot. Haredx

Zgodnie z przepisami transakcja taka podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Homanit Krosno Odrzańskie jest nowoutworzoną spółką holdingową należącą do grupy kapitałowej Homann, która poprzez Homanit Polska prowadzi w Polsce działalność m.in. w zakresie produkcji i sprzedaży płyt pilśniowych. Na tym samym rynku działa również spółka Hardex. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego w opinii UOKiK w wyniku koncentracji jaka dojdzie po nabyciu przez Homanit Krosno Odrzańskie składników majątkowych spółki Hardex związanych z produkcją i sprzedażą płyt pilśniowych twardych nie nastąpi istotne ograniczenia konkurencji.

Umowa przedwstępna na na przejęcie Hardeksu przez Homanit podpisana została 29. lutego br. opiewa na 30 mln zł. Warunkami realizacji umowy były m.in. uzyskanie potwierdzenia dyrektora generalnego Lasów Państwowych, iż prawa sprzedającego wynikające z wolumenu zakupu drewna w przeszłości przejdą wraz z przedsiębiorstwem na kupującego oraz zgoda UOKiK na koncentrację.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz