/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Protest pracowników Steinpol Central Services w Witnicy

NSZZ Solidarność

Autor: oprac. pks
Źródło: NSZZ Solidarność
Data: 2012-05-23


Wczoraj przed siedzibą Steinpol Central Services w Witnicy protestowali pracownicy firmy znajdujący się w sporze zbiorowym z zarządem spółki.

Protest pracowników Steinpol Central Services w WitnicyProtest pracowników Steinpol Central Services w WitnicyFot. NSZZ Solidarność

W akcji strajkowej wzięli udział prawie wszyscy pracownicy firmy domagający się spełnienia żądań będących przedmiotem sporu zbiorowego. Chodzi głównie o 5% podwyżkę płac i utrzymanie obecnego poziomu wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

Zarząd spółki planuje zmniejszenie poziomu płac za pracę w godzinach nadliczbowych. Zdaniem związkowców nawet przy podniesieniu płac skutkować może utrzymaniem na obecnym poziomie lub zmniejszeniem miesięcznego wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w systemie akordowym.

Steinpol Central Services Sp. z o.o. należy do międzynarodowego koncernu Steinhoff International Holdings Limited. Holding zatrudnia na całym świecie przeszło 42000 pracowników. W Polsce, w ramach grupy Steinpol, działa 7 zakładów produkujących meble tapicerowane.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz