/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Widok Energia kupuje zakład produkcji peletu ze słomy

Widok Energia

Autor: dja
Źródło: Widok Energia
Data: 2012-05-18


Notowana na NewConnect spółka Widok Energia SA zawarła przedwstępną warunkową umowę dotyczącą zakupu działającego Zakładu Granulacji Biomasy w miejscowości Worowo gm. Łobez.

Zakładu Granulacji Biomasy w KoniecwałdzieZakładu Granulacji Biomasy w KoniecwałdzieFot. Widok Energia

Widok Energia zawartą umowę ocenia jako istotną dla swojej sytuacji gospodarczej, ponieważ wydanie nieruchomości oraz rozpoczęcie produkcji i sprzedaży peletu przez spółką nastąpi przed zawarciem umowy przyrzeczonej, po zapłacie zaliczki, od 15 czerwca 2012r.

Zakład Granulacji Biomasy w Worowie został wybudowany przez firmę Lokum - Interes Budowlany Jerzy Reczek. Produkcja W zakładzie została uruchomiona zaledwie klika tygodni temu. Wydajność zakładu wynosi ponad 30 tys ton peletu rocznie. Granulat wytwarzany jest z biomasy rolniczej, głównie słomy.

Zdaniem zarządu spółki lokalizacja zakupionego zakładu jest atrakcyjna ze względu na planowane kierunki eksportu peletu do Niemiec i Szwecji.

Zakupiony zakład produkcyjny wejdzie znajdzie się w strukturze Widok Energia sp. z o.o., która posiada już jeden zakład produkcji peletu. W ubiegłym roku kosztem prawie 27 mln zł zrealizowana została inwestycja związana z budową Zakładu Granulacji Biomasy w Koniecwałdzie k. Sztumu. Spółka uzyskała dofinansowanie na ten cel z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w kwocie 12,4 mln zł. Pozostała część inwestycji została sfinansowana kredytem udzielonym przez Bank BPS S.A. oraz środkami własnymi. Zakład w Koniecwałdzie przy pracy w systemie trzyzmianowym posiada zdolność produkcyjną rzędu 40 tys. ton peletu rocznie.

Grupa Kapitałowa Widok Energia składa się z następujących spółek:
Widok Energia SA - spółka matka holdingu
Widok Energia Sp. z o.o. - Produkcja granulatu z biomasy rolniczej
Widok Kogeneracja Sp. z o.o - Przetwarzanie tworzyw sztucznych na paliwo energetyczne. Spółka realizować będzie budowę mikroelektrociepłowni z wykorzystaniem technologii depolimeryzacji katalitycznej do przetwarzania tworzyw sztucznych.
Widok Kogeneracja Sp. z o.o. Sp. K. - Przetwarzanie tworzyw sztucznych na paliwo energetyczne
Abaropol Sp. z o.o. - Działalność rolnicza. Do spółki należy gospodarstwo rolne Stega Mała o powierzchni 515,48 ha, na której jest prowadzona działalności rolnicza - uprawa roślin energetycznych.
Abaropol Sp. z o.o. Sp. J. - Działalność rolnicza plantacje roślin energetycznych
Plantacje Roślin Energetycznych Sp. z o.o. - Działalność rolnicza plantacje roślin energetycznych. Spółka celowa realizująca zakup
gruntów rolnych, uprawę roślin energetycznych oraz zakładanie plantacji matecznikowych miskantusa.
Widok Bio-Energia Sp. z o.o. spółka celowa powołana do realizacji projektu budowy elektrociepłowni na biomasę o mocy 2 MW w Koniecwałdzie.

96,49% akcji Widok Energia SA należy do Elabrante Holdings Limited.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA