/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Widok Energia kupuje zakład produkcji peletu ze słomy

Widok Energia

Autor: dja
Źródło: Widok Energia
Data: 2012-05-18


Notowana na NewConnect spółka Widok Energia SA zawarła przedwstępną warunkową umowę dotyczącą zakupu działającego Zakładu Granulacji Biomasy w miejscowości Worowo gm. Łobez.

Zakładu Granulacji Biomasy w KoniecwałdzieZakładu Granulacji Biomasy w KoniecwałdzieFot. Widok Energia

Widok Energia zawartą umowę ocenia jako istotną dla swojej sytuacji gospodarczej, ponieważ wydanie nieruchomości oraz rozpoczęcie produkcji i sprzedaży peletu przez spółką nastąpi przed zawarciem umowy przyrzeczonej, po zapłacie zaliczki, od 15 czerwca 2012r.

Zakład Granulacji Biomasy w Worowie został wybudowany przez firmę Lokum - Interes Budowlany Jerzy Reczek. Produkcja W zakładzie została uruchomiona zaledwie klika tygodni temu. Wydajność zakładu wynosi ponad 30 tys ton peletu rocznie. Granulat wytwarzany jest z biomasy rolniczej, głównie słomy.

Zdaniem zarządu spółki lokalizacja zakupionego zakładu jest atrakcyjna ze względu na planowane kierunki eksportu peletu do Niemiec i Szwecji.

Zakupiony zakład produkcyjny wejdzie znajdzie się w strukturze Widok Energia sp. z o.o., która posiada już jeden zakład produkcji peletu. W ubiegłym roku kosztem prawie 27 mln zł zrealizowana została inwestycja związana z budową Zakładu Granulacji Biomasy w Koniecwałdzie k. Sztumu. Spółka uzyskała dofinansowanie na ten cel z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w kwocie 12,4 mln zł. Pozostała część inwestycji została sfinansowana kredytem udzielonym przez Bank BPS S.A. oraz środkami własnymi. Zakład w Koniecwałdzie przy pracy w systemie trzyzmianowym posiada zdolność produkcyjną rzędu 40 tys. ton peletu rocznie.

Grupa Kapitałowa Widok Energia składa się z następujących spółek:
Widok Energia SA - spółka matka holdingu
Widok Energia Sp. z o.o. - Produkcja granulatu z biomasy rolniczej
Widok Kogeneracja Sp. z o.o - Przetwarzanie tworzyw sztucznych na paliwo energetyczne. Spółka realizować będzie budowę mikroelektrociepłowni z wykorzystaniem technologii depolimeryzacji katalitycznej do przetwarzania tworzyw sztucznych.
Widok Kogeneracja Sp. z o.o. Sp. K. - Przetwarzanie tworzyw sztucznych na paliwo energetyczne
Abaropol Sp. z o.o. - Działalność rolnicza. Do spółki należy gospodarstwo rolne Stega Mała o powierzchni 515,48 ha, na której jest prowadzona działalności rolnicza - uprawa roślin energetycznych.
Abaropol Sp. z o.o. Sp. J. - Działalność rolnicza plantacje roślin energetycznych
Plantacje Roślin Energetycznych Sp. z o.o. - Działalność rolnicza plantacje roślin energetycznych. Spółka celowa realizująca zakup
gruntów rolnych, uprawę roślin energetycznych oraz zakładanie plantacji matecznikowych miskantusa.
Widok Bio-Energia Sp. z o.o. spółka celowa powołana do realizacji projektu budowy elektrociepłowni na biomasę o mocy 2 MW w Koniecwałdzie.

96,49% akcji Widok Energia SA należy do Elabrante Holdings Limited.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz