/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Drewex: Umowa inwestycyjna

Drewex

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewex
Data: 2012-05-15


Zarząd znajdującego się w upadłości likwidacyjnej producenta mebli dla dzieci, spółki Drewex SA, poinformował o podpisaniu warunkowej umowy inwestycyjnej.

Łóżeczko tapczanik TygrysekŁóżeczko tapczanik TygrysekFot. Drewex

Inwestorem jest P.P.H.U. AS-GOLD Sp. z o. o z siedzibą w Radomiu. Zgodnie z treścią umowy inwestor planuje dofinansowanie Dreweksu, które pozwoli na zrealizowanie układu z wierzycielami spółki oraz przeprowadzenie jej skutecznej restrukturyzacji.

Zarząd Drewex SA zobowiązał się do zwołania walnego zgromadzenia akcjonariuszy, w którego porządku obrad zawarte  będzie podwyższenie kapitału zakładowego w drodze nowej emisji akcji oferowanych w ramach oferty prywatnej.

Jeśli akcjonariusze podejmą odpowiednią uchwałę, spółka przeprowadzi nową emisję akcji w ramach oferty prywatnej. Strony ustaliły, iż akcje oferowane w jej ramach zostaną opłacone gotówką, przy czym potrącenie ewentualnych wzajemnych wierzytelności między spółką, a inwestorem będzie traktowane jako płatność gotówkowa. Strony zgodnie oświadczyły, iż szczegółowe warunki oferty prywatnej akcji nowej emisji w tym liczba i cena emisyjna akcji nowej emisji zostaną ustalone w terminie późniejszym w wyniku dalszych negocjacji.

Ponadto AS-GOLD zobowiązał się do dofinansowania Drewksu w formie gotówkowej w kwocie niezbędnej do realizacji układu z wierzycielami spółki, lecz nie niższej niż 1 mln zł.

Warunkiem wejścia umowy w życie jest zmiana upadłości spółki obejmującej likwidację jej majątku na upadłość z możliwością zawarcia układu w terminie do dnia 30 maja 2012 roku.

Umowa została zawarta na czas niezbędny do jej wykonania, nie krótszy jednak niż do dnia 31 grudnia 2012 roku.

W I kw. br. przychody netto Drewex SA wyniosły 1,366 mln zł (2011: 2,392 mln zł). Spółka zanotowała stratę netto w wysokości 1,103 mln zł (2011: strata 0,987 mln zł).

Spółka AS-GOLD zajmuje się produkcją i sprzedażą estrów metylowych, oleju roślinnego, oleju napędowego, kwasów tłuszczowych oraz gliceryny poreakcyjnej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA