/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Drewex: Umowa inwestycyjna

Drewex

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewex
Data: 2012-05-15


Zarząd znajdującego się w upadłości likwidacyjnej producenta mebli dla dzieci, spółki Drewex SA, poinformował o podpisaniu warunkowej umowy inwestycyjnej.

Łóżeczko tapczanik TygrysekŁóżeczko tapczanik TygrysekFot. Drewex

Inwestorem jest P.P.H.U. AS-GOLD Sp. z o. o z siedzibą w Radomiu. Zgodnie z treścią umowy inwestor planuje dofinansowanie Dreweksu, które pozwoli na zrealizowanie układu z wierzycielami spółki oraz przeprowadzenie jej skutecznej restrukturyzacji.

Zarząd Drewex SA zobowiązał się do zwołania walnego zgromadzenia akcjonariuszy, w którego porządku obrad zawarte  będzie podwyższenie kapitału zakładowego w drodze nowej emisji akcji oferowanych w ramach oferty prywatnej.

Jeśli akcjonariusze podejmą odpowiednią uchwałę, spółka przeprowadzi nową emisję akcji w ramach oferty prywatnej. Strony ustaliły, iż akcje oferowane w jej ramach zostaną opłacone gotówką, przy czym potrącenie ewentualnych wzajemnych wierzytelności między spółką, a inwestorem będzie traktowane jako płatność gotówkowa. Strony zgodnie oświadczyły, iż szczegółowe warunki oferty prywatnej akcji nowej emisji w tym liczba i cena emisyjna akcji nowej emisji zostaną ustalone w terminie późniejszym w wyniku dalszych negocjacji.

Ponadto AS-GOLD zobowiązał się do dofinansowania Drewksu w formie gotówkowej w kwocie niezbędnej do realizacji układu z wierzycielami spółki, lecz nie niższej niż 1 mln zł.

Warunkiem wejścia umowy w życie jest zmiana upadłości spółki obejmującej likwidację jej majątku na upadłość z możliwością zawarcia układu w terminie do dnia 30 maja 2012 roku.

Umowa została zawarta na czas niezbędny do jej wykonania, nie krótszy jednak niż do dnia 31 grudnia 2012 roku.

W I kw. br. przychody netto Drewex SA wyniosły 1,366 mln zł (2011: 2,392 mln zł). Spółka zanotowała stratę netto w wysokości 1,103 mln zł (2011: strata 0,987 mln zł).

Spółka AS-GOLD zajmuje się produkcją i sprzedażą estrów metylowych, oleju roślinnego, oleju napędowego, kwasów tłuszczowych oraz gliceryny poreakcyjnej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz