/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dlaczego warto wybrać budownictwo prefabrykowane?

Wolf System

Autor:
Źródło: Wolf System
Data: 2012-05-14


Dlaczego domy budowane z prefabrykatów cieszą się niesłabnącą popularnością? Jakie są zalety lekkiego budownictwa? O idei ekologicznego budownictwa mówi Dominik Kosmała, dyrektor Działu Domów Gotowych firmy Wolf System sp. z o.o.

Dominik Kosmała, dyrektor Działu Domów Gotowych firmy Wolf System sp. z o.o.Dominik Kosmała, dyrektor Działu Domów Gotowych firmy Wolf System sp. z o.o.Fot. Wolf System

Energooszczędnie znaczy zdrowo i szybko
-Rodzaj materiałów użytych podczas budowy domu ma istotne znaczenie dla samopoczucia mieszkańców. W zależności od technologii budowy są to cegły i beton, tak jak w przypadku technologii tradycyjnej lub drewno w technologii prefabrykowanej. Drewno charakteryzuje się doskonałymi właściwościami technicznymi, takimi jak: optymalna izolacja cieplna oraz akustyczna i wysoka trwałość. Co więcej, drewno jest surowcem w 100% naturalnym i ekologicznym, dzięki czemu w domach prefabrykowanych mogą bez obaw mieszkać nawet alergicy - mówi  Dominik Kosmała. -Technologia budowania z prefabrykatów, dzięki zastosowaniu lekkiej i drewnianej konstrukcji pozwala postawienie domu nawet na tak niekorzystnym podłożu takim jest teren, a także po uwzględnieniu takiej ewentualności na etapie projektowania, przeniesienie całej konstrukcji w inne miejsce. Kolejnym istotnym aspektem branym często pod uwagę podczas wyboru technologii budowy jest też czas potrzebny do postawienia całej konstrukcji. Możliwość wybudowania domu w przeciągu zaledwie kliku miesięcy przyciąga wielu inwestorów. Na plac budowy dostarczane są gotowe elementy, które są wcześniej przygotowywane w hali produkcyjnej, a następnie łączone niczym klocki w jedną całość. Stosując technologię prefabrykowaną podczas budowy, już po 4-6 tygodniach od rozpoczęcia prac zostaje osiągnięty  stan surowy zamknięty, a po 2-3 miesiącach w stan deweloperski.

Elegancja przede wszystkim
Niezwykle ważnym aspektem budowy domu są nie tylko dobre parametry cieplne oraz wysoka funkcjonalność, ale również elegancki oraz estetyczny wygląd. Zwolennicy tradycyjnego budownictwa często argumentują swój wybór możliwością stworzenia indywidualnego projektu architektonicznego, który według niektórych może być niemożliwy do osiągnięcia w przypadku budowy z prefabrykatów. -Fakt, że budownictwo prefabrykowane opiera się na budowaniu z gotowych elementów nie oznacza wcale konieczności ograniczenia pomysłowości projektantów. Oczywiście do wyboru są gotowe projekty, ale każdy z nich można dostosować do indywidualnych preferencji inwestora. Firma Wolf System oferuje również możliwość zaprojektowania domu całkowicie od podstaw, zgodnie z sugestiami i pomysłami przyszłych mieszkańców. - rozwiewa te wątpliwości Dominik Kosmała.

Domy prefabrykowane z roku na rok zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Spowodowane jest to wzrastającymi cenami energii oraz chęcią życia w zdrowym i przyjaznym otoczeniu. Dlatego warto zainwestować w nowoczesne i ekologiczne budownictwo, które pozwoli zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych oraz będzie dopasowane do potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz