/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Noc Kościołów Drewnianych w Puszczy Zielonka

Autor: oprac. dja
Źródło: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”
Data: 2012-05-10


Druga edycja "Nocy Kościołów Drewnianych" odbędzie sie 18 maja. Wezmą w niej udział świątynie w Rejowcu, Łagiewnikach Kościelnych i Węglewie wchodzące w skład położonego w okolicach Poznania "Szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka".

Szlak kościołów drewnianych wokół Puszczy ZielonkaSzlak kościołów drewnianych wokół Puszczy ZielonkaFot. Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”

Od wieczora do późnej nocy w poszczególnych kościołach odbywać się będą koncerty Tomasza Kamińskiego, Magdy Anioł i zespołu Mate.O. Ponadto zaplanowano projekcje filmu o szlaku kościołów drewnianych oraz zwiedzanie świątyń z udziałem regionalisty lub księdza.

"Szlak kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka" to projekt powstały w 2005r., którego celem jest stworzenie warunków do dobrego zapoznania się z dziedzictwem drewnianej architektury sakralnej na terenie gmin Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”. Zdaniem pomysłodawców i uczestników projektu, właściwe docenienie wartości duchowych i materialnych związanych z drewnianymi kościołami powinno przyczynić się do zwiększenia troski o zachowanie ich w historycznej postaci zarówno, jeżeli chodzi o bryłę kościoła, wnętrza, cmentarz przykościelny a także otaczający krajobraz.

Szlak kościołów drewnianych obejmuje 12 drewnianych świątyń wzniesionych w okresie XVI-XIX w. i poprowadzony jest wokół Puszczy Zielonka, która stanowi zaplecze naturalnego budulca jakim jest drewno. Szlak pokazuje jak bliskie było w dawnych czasach współistnienie człowieka ze środowiskiem naturalnym (lasem) oraz jak bezpośredni był związek między kulturą a naturą.II NOC KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH - Program:

18 maja 2012r.

g. 18:00 – kościół drewniany w Rejowcu – koncert Tomasza Kamińskiego, związanego przez 15 lat z Nocną Zmianą Bluesa. Grał również z zespołami: „Dżem” i „Zdrowa Woda”.

g. 20:00 – kościół drewniany w Łagiewnikach Kościelnych – koncert Magdy Anioł, od lat związanej z polską sceną chrześcijańską.

g. 22:00 – kościół drewniany w Węglewie – koncert zespołu Mate.O. Piosenki Mateusza Otremby śpiewane są w kościołach i na licznych festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Mateo.O. koncertował w licznych klubach muzycznych czy imprezach plenerowych, w Polsce oraz za granicą kraju. Występuje także jako solista z chórem Trzecia Godzina Dnia.

Ponadto w każdym z kościołów projekcja filmu o Szlaku Kościołów Drewnianych oraz oprowadzenie po kościele przez regionalistę lub księdza.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz