DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

eBay wchodzi do Polski

Autor:
Źródło:
Data: 2005-03-30


Największy na świecie serwis aukcji internetowych eBay wchodzi do Polski. Czy zagrozi dominującej pozycji Allegro.pl?..

O tym, że eBay rekrutuje ludzi w Polsce, pisaliśmy już w styczniu. W przyszłym tygodniu do Warszawy przybywa dwóch wysokiej rangi międzynarodowych menedżerów amerykańskiego giganta. We wtorek najpewniej oficjalnie zainaugurują polskojęzyczną wersję serwisu eBay z cenami w złotówkach. Inne szczegóły są na razie tajne. Witryna eBay.pl (do niedawna przekierowująca na eBay.com) była we wtorek niedostępna. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w polskiej filii eBay będzie pracować kilka, kilkanaście osób, głównie Polaków. Zespół ma też wspierać z Berlina niemiecki eBay.

Kalifornijska spółka to pierwszy zawodnik internetowej ekstraklasy pojawiający się w Polsce. Jej zeszłoroczne przychody, głównie z prowizji od transakcji i aukcji, wyniosły 3,27 mld dolarów. Zysk netto - 778 mln dolarów. Firma działa w 25 krajach.

Ale w Polsce eBay nie wchodzi na rynek dziewiczy. Internetowe aukcje są u nas bardzo popularne, a ok. 80 proc. tego rynku ma działający od pięciu lat serwis Allegro.pl, gdzie w zeszłym roku sprzedano towary za przeszło 830 mln zł. Zapowiada się więc efektowna walka i być może przejęcia. - Nie komentujemy informacji o wejściu eBay - powiedział nam we wtorek Bartek Szambelan, rzecznik Allegro.pl.

Zbigniew Domaszewicz

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl © Agora SA


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz