/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2012

Autor:
Źródło: CTPIK
Data: 2012-04-23


Centrum Targowe Pomorza i Kujaw zaprasza Państwa do odwiedzenia Jubileuszowej 10 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu „PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO”, które odbędą się w dniach 29-31 maja 2012r. w Bydgoszczy w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59 w godz. 10.00-17.00. Wiodącym hasłem jubileuszowej edycji targów będzie „TANIE GRZANIE”.

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2011PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2011Fot. CTPIK

Targi PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO organizowane pod honorowym patronatem ministerstw, władz wojewódzkich i miejskich, organizacji branżowych oraz patronatem medialnym gazet, czasopism, wydawnictw i branżowych portali.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie.

Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, poprodukcyjnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw. Chcemy też zachęcić lokalne rolnictwo do regionalnej produkcji i wykorzystania uzyskanej energii, co może być naturalnym stymulatorem rozwoju obszarów wiejskich, a w konsekwencji stałego podnoszenia jakości życia społeczności wiejskiej.

ZAPLANUJ WIZYTĘ NA TARGACH!
EKSPOZYCJA, POKAZY, KONFERENCJA I SZKOLENIA.

Zapraszamy do udziału w dniu 29 maja br. w konferencji pt. „Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju”, współorganizowana z miesięcznikiem Czysta Energia. BAPE S.A. i Instytut Technologii Drewna zorganizuje w dniach 30 i 31 maja br. szkolenia na temat jakości dla producentów, sprzedawców i użytkowników pelet drzewnych oraz pelet ze słomy i innych roślin.

Jak co roku, staramy się zbudować możliwie największą, ciekawą ofertę tej branży dla zwiedzających. Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy – kotłów grzewczych, pieców, kominków, zestawów grzewczych, palników, maszyn, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do produkcji pelletów i brykietów z trocin i innych surowców (granulatory, brykieciarki), części zamiennych, podajników surowca, młynów, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarni do  trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaków, rozdrabniaczy, pilarek, wilgotnościomierzy, sterowników, sortowników, filtrów, wentylatorów, systemów magazynowania, przechowywania (zasobniki, zbiorniki), skupu i sprzedaży biomasy i inne. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania i serwisu.

W ub. roku targi odwiedziło kilka tysięcy specjalistów m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, architekci, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy.

Więcej informacji na: www.ctpik.com.pl

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2012 (Zdjęcia: 3)

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2011PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2011PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2011

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA