/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

IV Mistrzostwa Polski w Umiejętnościach Leśnych

Husqvarna

Autor:
Źródło: Husqvarna
Data: 2012-04-19


Już w piątek rozpocznie się walka o tytuł reprezentanta Polski na Mistrzostwach Europy Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Młode drużyny drwali z Szkół Leśnych z całego kraju zmierzą się w licznych konkurencjach. Patronat nad imprezą objęli m.in.: Minister Środowiska i Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Zawody potrwają do niedzieli.

Sprawdzian praktycznych umiejętności pracy pilarkąSprawdzian praktycznych umiejętności pracy pilarkąFot. Husqvarna

W dniach 20-22 kwietnia 2012r. odbędą się IV Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Tegorocznym gospodarzem Mistrzostw jest Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie. Jak co roku w zawodach wezmą udział drużyny młodych drwali zrzeszonych w Stowarzyszeniu Szkół Rolniczych i Leśnych EUROPEA - Polska. Zmierzą się oni w licznych konkurencjach indywidualnych i zespołowych, wymagających od nich ogromnej sprawności i precyzji. Zwycięska drużyna będzie miała zaszczyt reprezentować Polskę na XI Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 23-27.05.2012r. w POSTOJNA na Słowenii. - Mistrzostwa Polski  w Umiejętnościach Leśnych to doskonała okazja dla młodych drwali na sprawdzenie swoich umiejętności w tak wielu dziedzinach. Ambitni zawodnicy, ciekawe zadania i towarzysząca temu atmosfera rywalizacji, na pewno uczyni te Mistrzostwa niezapomnianymi - powiedział Andrzej Cieciuch, przedstawiciel Sponsora Głównego – firmy Husqvarna Poland.

Zawody składają się z dwóch konkurencji obejmujących 21 zadań. Pierwszy dzień rozpocznie się od sprawdzenia praktycznych umiejętności pracy pilarką, które podzielone zostały na pięć zadań: zmiana łańcucha tnącego, przerzynka kombinacyjna przerzynka precyzyjna, ścinka drzew oraz okrzesywanie. Drugiego dnia odbędzie się tzw. „Bieg Leśnika”. Oprócz doskonałej orientacji w terenie i spostrzegawczości, zawodnicy będą musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu leśnictwa. - Bieg Leśnika to jedna z głównych konkurencji Mistrzostw, ponieważ do zdobycia jest aż 6000 punktów. W trakcie ponad 4 godzinnego biegu zawodnicy zmierzą się z ciekawymi zadaniami. Do ich rozwiązania niezbędna będzie wiedza teoretyczna zdobyta w technikum, ponieważ rywalizujący będą musieli m.in. oszacować wiek i wysokość drzewa, rozpoznać gatunki drzew i zwierząt, czy też udzielić pierwszej pomocy. Nie będą to łatwe zadania, ale gra jest warta świeczki! – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie, Halina Pańkowska.

Zapraszamy do Rucianego-Nidy na IV Mistrzostwa Polski w Umiejętnościach Leśnych!

Uroczyste rozpoczęcie zawodów odbędzie się 20 kwietnia o godz. 8.10.  
Zmagania zawodników będzie można oglądać do ok. godz. 17.00. Tego dnia odbędzie się również otwarcie Sali Tradycji Leśnych im. Janusza Sikorskiego, o godz. 11.00
z udziałem rodziny i przyjaciół J. Sikorskiego, przedstawiciela Gabinetu Prezydenta RP, parlamentarzystów, dyrektorów białostockiej i olsztyńskiej RDLP oraz powiatowych
i gminnych władz samorządowych.

Ogłoszenie wyników oraz odznaczenie zwycięzców odbędzie się 22 kwietnia

o godz. 08.30.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz