/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mondi: Udane wezwanie na wykup akcji Świecia

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2012-04-11


W wezwaniu na akcje Mondi Świecie ogłoszonym przez Mondi International złożono zapisy na 13.592.743 akcje spółki, stanowiące 27,19% ogólnej liczby głosów na walnym - poinformował pośredniczący w wezwaniu UniCredit.

Fot. Mondi

Oznacza to, że wezwanie się powiodło, bo minimalna liczba akcji warunkująca powodzenie wezwania to 7 mln akcji, 14% głosów na WZ.

- Ta transakcja umożliwia nam przejęcie pełnej kontroli nad składnikiem majątkowym Mondi Group będącym jednym z jej podstawowych i niskokosztowych aktywów oraz do dalszego upraszczania struktury korporacyjnej. Oczekuje się, że transakcja pozwoli na wzrost zysku przypadającego na jedną akcję od dnia nabycia - powiedział cytowany w komunikacie David Hathorn, dyrektor generalny Mondi Group.

Po zakończeniu wezwania łączny udział Mondi Group w kapitale zakładowym spółki Mondi Świecie wzrośnie do 93,2% Łączna kwota do zapłaty przez Mondi Group w chwili zamknięcia wezwania wyniesie 979 mln zł (235 mln EUR) w gotówce. Mondi Group zapowiedziało również rozpoczęcie procedury prowadzącej do nabycia akcji akcjonariuszy mniejszościowych, którzy nie odpowiedzieli na wezwanie.

Mondi International i Framondi 16 lutego wezwały do sprzedaży 34% akcji Mondi Świecie po 69 zł za akcję. Na początku kwietnia Mondi International podwyższył cenę w wezwaniu do 72 zł.

Zapisy w wezwaniu były przyjmowane od 7 marca do 10 kwietnia. Przewiduje się, że dzień transakcji sprzedaży na GPW będzie mieć miejsce 13 kwietnia 2012r., a dniem rozliczenia transakcji przez KDPW będzie 18 kwietnia 2012r.

Mondi International zamierzało nabyć w wyniku wezwania 17.000.000 akcji spółki, co stanowiłoby 34 % łącznej liczby akcji spółki oraz głosów na WZ.

Nabywający, wraz ze swoim podmiotem dominującym (tj. Mondi plc), po wezwaniu zamierzał osiągnąć 50.000.000 akcji spółki, stanowiących 100 % jej kapitału. Grupa Mondi informowała w wezwaniu, że zamierza kontynuować obecną strategię spółki, ale planuje wycofać Świecie z Giełdy Papierów Wartościowych.

Wzywający informowali wcześniej, że jeżeli, po przeprowadzeniu wezwania uzyskają prawa do przynajmniej 90 % ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, rozważą przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji spółki będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych (tzw. squeeze-out).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz