/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Konserwacja drewnianych okien

Autor: Selena86
Źródło:
Data: 2012-04-11


Okna drewniane starej generacji wymagały bardzo czasochłonnych zabiegów konserwatorskich i skomplikowanych zabiegów. Nowoczesne okna z drewna wystarczy poddać bardzo prostym czynnościom, aby zachować ich piękny wygląd na bardzo długi czas.

Warto dbać o drewniane oknaWarto dbać o drewniane oknaFot. ICI

Stan powłok lakierniczych na ramach okien z drewna należy kontrolować najlepiej co pół roku – wiosną i jesienią. Szczególnej uwadze należy poddać zewnętrzną powierzchnię okna z drewna.

We współczesnych oknach drewno jest zabezpieczone fabrycznie, ale bez właściwej ochrony i pielęgnacji ramy mogą zacząć wchłaniać wilgoć. Jeśli się do tego dopuści, renowacja może okazać się bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Warto zatem systematycznie dokonywać drobnych napraw aby uniknąć takich nieprzyjemności.

Nawet najlepsze okna drewniane należy obserwować i zająć się ich konserwacją. Ewentualne ryski i zadrapania powierzchni ram okiennych można bez większego wysiłku naprawić. Okna z drewna w miejscu uszkodzenia należy przeszlifować papierem ściernym o drobnej granulacji. Następnie wilgotną ściereczką zetrzeć powstały pył. Kolejnym etapem jest położenie dwóch warstw farby kryjącej lub transparentnej wodorozcieńczalnej. Wybór farby zależy od tego, jakim jej rodzajem zostały pokryte fabrycznie okna drewniane. Ważne, aby pamiętać, że szlifowanie i malowanie należy ograniczyć jedynie do miejsca uszkodzenia okna z drewna.

Malowanie okna z drewna należy przeprowadzać w temperaturze powyżej 8 stopni Celsjusza i najlepiej w pogodny dzień. W wilgotne i deszczowe dni wszelkie zabiegi konserwatorskie to nie najlepszy pomysł. Nie należy również malować okna z drewna zaraz po przygotowaniu obiadu czy też po długiej gorącej kąpieli, gdzie nastąpiła bardzo wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniu. W czasie wszelkich prac malarskich należy zabezpieczyć okno drewniane przed zachlapaniem farbą. W tym celu najlepiej okleić uszczelki i okucia specjalną taśmą malarską. Dzięki takiemu postępowaniu praca będzie wykonana dokładnie i bez nieprzewidzianych niespodzianek.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA