/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Centrozap zmienia nazwę na Ideon Energy

Centrozap

Autor: oprac. dja
Źródło: Centrozap
Data: 2012-03-29


29 marca br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Centrozap SA zadecydowało o zmianie nazwy spółki na Ideon Energy.

Centrozap zmienia nazwę na Ideon EnergyCentrozap zmienia nazwę na Ideon EnergyFot. Centrozap

Nowa nazwa spółki ma zaakcentować strategię firmy, która zamierza skoncentrować swoją działalność w sektorze energetycznym. Spółka już handluje energią elektryczną, osiągając z tego tytułu obroty w wys. kilkuset milionów złotych rocznie. Centrozap jest aktywny głównie na rynku hurtowym, ale oferuje również sprzedaż energii odbiorcom końcowym.

W marcu br. Centrozap otrzymał od Urzędu Regulacji Energetyki koncesję na obrót gazem ziemnym.  Jako nowa marka, Ideon zamierza także umacniać pozycję na rynku biomasy dla energetyki, który tylko w Polsce firma szacuje na 3-3,5 mln m3, a po zakończeniu procesu inwestycyjnego w energetyce na 6-8 mln m3 rocznie. Firma stara się m.in. o dużą umowę na dostawy biomasy do firmy Dalkia. 

W skład grupy kapitałowej Centrozap wchodzi zarejestrowana w Austrii spółka WoodinterKom GmbH która realizuje projektu inwestycyjnego w zakresie budowy zakładu przerobu drewna w Syktywkarze (Komi/Rosja).

Podczas konferencji prasowej, prezes spółki Ireneusz Król, przypomniał, że Ideon ma blisko 50-letnią umowę na dzierżawę dużych zasobów leśnych w rosyjskiej republice Komi. Tam – po wybudowaniu tartaku – produkowane mają być zrębki i pelet dla energetyki. Według prezesa z każdego drzewa mniej więcej połowę można wykorzystać do dalszego przerobu drewna, a pozostałą część – na biomasę.

- Zmieniamy spojrzenie na ten projekt, patrząc na niego przede wszystkim przez pryzmat projektu energetycznego - podkreślił Król.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA