/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Upadłość spółki Pfleiderer AG nie ma wpływu na działalność grupy Pfleiderer Grajewo

Pfleiderer Grajewo

Autor:
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2012-03-29


Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. opublikował komunikat w związku ze złożonym wnioskiem o upadłość spółki Pfleiderer AG z siedzibą w Neumarkt (Niemcy).

Pfleiderer Prospan - fabryka płyt w WieruszowiePfleiderer Prospan - fabryka płyt w WieruszowieFot. Pfleiderer

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Pfleiderer AG do publicznej wiadomości, Zarząd Pfleiderer AG złożył wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego i wystąpił o zgodę na działanie jako dłużnik zachowujący posiadanie (debtor in possession). Zarząd Pfleiderer AG, pod nadzorem kuratora sądowego, będzie nadal zarządzał spółką oraz prowadził restrukturyzację.

Pfleiderer AG jest podmiotem dominującym w grupie Pfleiderer. Powyższa spółka ma charakter spółki holdingowej i nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej. Pfleiderer AG zatrudnia 10 pracowników. Wniosek o ogłoszenie upadłości dotyczy wyłącznie spółki Pfleiderer AG i nie obejmuje spółek zależnych grupy Pfleiderer AG, które w normalnym trybie prowadzą bieżącą działalność.

Spółki grupy Pfleiderer Grajewo S.A. nie udzielały poręczeń w stosunku do zobowiązań Pfleiderer AG.

Bezpośrednim akcjonariuszem Pfleiderer Grajewo S.A. jest spółka Pfleiderer Service GmbH z siedzibą w Neumarkt. Złożony przez Pfleiderer AG wniosek o ogłoszenie upadłości nie obejmuje spółki Pfleiderer Service GmbH.

Spółka Pfleiderer AG nie jest bezpośrednim udziałowcem żadnego podmiotu grupy Pfleiderer Grajewo S.A.

W ocenie Zarządu Pfleiderer Grajewo S.A. ewentualne ogłoszenie upadłości spółki Pfleiderer AG nie powinno mieć negatywnego wpływu na bieżącą działalność grupy Pfleiderer Grajewo S.A. Spółki grupy Pfleiderer Grajewo S.A. są w pełni niezależne pod względem operacyjnym, posiadają własne kanały zaopatrzenia w surowce niezbędne do prowadzenia działalności produkcyjnej oraz własne kanały sprzedaży towarów. Grupa Pfleiderer Grajewo S.A. posiada również odrębne od Pfleiderer AG umowy kredytowe zapewniające finansowanie bieżącej działalności.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA