/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pfleiderer AG złożył w sądzie wniosek o upadłość

Pfleiderer

Autor: oprac. dja
Źródło: Pfleiderer
Data: 2012-03-28


27 marca zarząd Pfleiderer AG złożył w sądzie w Düsseldorfie (Niemcy) wniosek o upadłość spółki.

Siedziba koncernu Pfleiderer w NeumarktSiedziba koncernu Pfleiderer w NeumarktFot. Pfleiderer

Wniosek związany jest z brakiem akceptacji programu naprawczego przez podmioty posiadające obligacje hybrydowe Pfleiderer AG wyemitowane w 2007r. W ramach programu wierzyciele spółki (akcjonariusze, banki i posiadacze obligacji hybrydowych) mieli w zamian za rezygnację z roszczeń z tytułu udzielonych kredytów otrzymać udziały w podniesionym kapitale spółki. Taka droga restrukturyzacji została uchwalona na ubiegłorocznym Walnym Zgormadzeni Akcjonariuszy, jednak część indywidualnych inwestorów odwołała się do sądu od tej decyzji. Zasadność odwołania potwierdzona przez sąd we Frankfurcie nad Menem stała się bezpośrednią przyczyną złożenia wniosku o upadłość.

Upadłość dotyczy tylko Pfleiderer AG jako spółki holdingowej, a nie jej spółek zależnych. Pozostałe spółki działające w ramach Grupy Pfleider są organizacyjnie i finansowo niezależne od spółki dominującej wobec czego wniosek złożony w sądzie w żaden sposób ich nie dotyczy.

Wbrew pozorom, upadłość Pfleiderer AG może pozytywnie wpłynąć na sytuaję Grupy Pfleiderer. Według wstępnych prognoz realizowana będzie koncepcja restrukturyzacji holdingu przyjęta w ubiegłym roku zakładająca m.in. sprzedaż aktywów w Ameryce Północnej oraz Grupy Pergo.

Liczba wyświetleń: 2267


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA