/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pływający dom z drewna na targach Drewood

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2012-03-25


Grand Prix w kategorii Innowacja podczas konkursu targowego Drewood 2012 przyznano firmom Dom-Bal & Isola System za prefabrykowany drewniany dom pływający.

Drewniany dom pływającyDrewniany dom pływającyFot. Drewno.pl

Pływający dom  inspirowany nową europejską modą wywodzącą się z Holandii, gdzie narodziła się współczesna idea mieszkania na wodzie, to dzieło dwóch firm. Specjalizujący się w budowie drewnianych budynków  Dom-Bal dotychczas zrealizował ok. 150 projektów, z których największy ma ok. 1000 m2. Isola System to młoda firma zajmująca się konstrukcją i popularyzacją koncepcji modułowych, przenośnych domów unoszących się na wodzie.

"Dom pływający" może jak nazwa wskazuje być umiejscowiony na wodzie, ale doskonale spisze się również na terenach podmokłych czy zalewowych. Dzięki modułowej konstrukcji w dowolnym czasie może być przeniesiony w inne miejsce. Ze względu na brak jakichkolwiek fundamentów nie istnieje potrzeba dopełniania wielu formalności związanych z budową domu tradycyjnego.

Zaskoczenie, to najczęstsza reakcja osób oglądających unoszący się na wodzie dom Zaskoczenie, to najczęstsza reakcja osób oglądających unoszący się na wodzie dom Fot. Drewno.plPrezentowany na wrocławskich targach dom o powierzchni ok. 50 m2 to przykład połączenia techniki Isola System oraz tradycyjnego budownictwa drewnianego. Platforma utrzymująca budynek na powierzchni tzw. pływadło waży zaledwie 500 kg a jego wyporność to aż 15 ton. Pływająca platforma wraz z domem ważyła 7,5 tony, a jej zanurzenie zaledwie 15 cm.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz