/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Meble Emilia: Są chętni na nieruchomości należące do spółki

MSP

Autor: oprac. dja
Źródło: MSP
Data: 2012-03-19


Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że na opublikowane w dniu 16 lutego 2012r. zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia 85% udziałów warszawskiej spółki Meble Emilia wpłynęły trzy pisemne odpowiedzi. Wszystko wskazuje, że w centrum zainteresowanie nie są meble lecz nieruchomości należące do spółki.

Należący do Meble Emilia budynek przy ul. NowogrodzkiejNależący do Meble Emilia budynek przy ul. NowogrodzkiejFot. MSP

Według informacji udzielonych przez MSP oferty złożyły:
- Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A. z siedzibą w Warszawie,
- GRIFFIN TOPCO II S. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu,
- Kulczyk Silverstein Properties S. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu.

Pozostałe 15% udziałów spółki przysługuje jako premia prywatyzacyjna uprawnionym pracownikom spółki. Obecne zatrudnienie w spółce to 158 osób.

W grudniu 2011 roku, z powodu braku chętnych, nie odbył się przetarg publiczny na udziały w spółce ogłoszony przez Skarb Państwa. Cena minimalna w przetargu ustalona była na ponad 172,278 mln zł.

Wszystkie spółki działają w branży deweloperskiej, żadna nie ma doświadczenia w handlu meblami. 

Meble Emilia prowadzi działalność w zakresie sprzedaży detalicznej mebli oraz wynajmu powierzchni magazynowych i biurowych. Spółka prowadzi 13 salonów meblowych o łącznej powierzchni 17,5 tys. m2 zlokalizowanych głównie w Warszawie oraz w miastach sąsiednich, z czego 9 obiektów jest własnością spółki (ok. 15.000 m2 zlokalizowanych m.in. w Warszawie przy ul. Emilii Plater, ul. Cybernetyki).

Do spółki należy 5 obiektów magazynowych (zlokalizowanych w Warszawie przy ul. Cybernetyki, ul. Konstruktorskiej, ul. Racjonalizacji, ul. Sekundowej oraz ul. Zwrotniczej), 2 budynki biurowe z przeznaczeniem pod wynajem (zlokalizowane w centrum Warszawy przy ul. Nowogrodzkiej i ul. Widok), 6 lokali użytkowych i pawilonów handlowych również z przeznaczeniem do wynajęcia (zlokalizowanych w Warszawie przy Al. Krakowskiej i ul. Elbląskiej; oraz w Grodzisku Mazowieckim, Konstancinie Jeziornej, Pruszkowie i Wołominie oraz dom wczasowy w Polanicy Zdroju.

W 2011r. Meble Emilia zanotowała stratę przy jednoczesnym dużym spadku sprzedaży. Przychody wyniosły zaledwie 35,771 mln zł wobec 50,093 mln zł rok wcześniej. Drugi rok z rzędu spółka zanotowała stratę: 4,194 mln zł (2010: strata 1,617 mln zł).

Meble Emilia: Są chętni na nieruchomości należące do spółki (Zdjęcia: 2)

Należący do Meble Emilia budynek przy ul. NowogrodzkiejNależący do Meble Emilia budynek przy ul. Widok

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz