/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Domy z bali - oferta dla wymagających

Drewno.pl

Autor: oprac. pks
Źródło: Drewno.pl
Data: 2012-03-16


W Polsce powstaje coraz więcej firm budowlanych, które oferują budowę domów z drewna. Choć budownictwo drewniane nie jest bardzo popularne w naszym kraju, coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie najnowszymi zdobyczami techniki, które można wykorzystać w tego typu budownictwie.

Dom z bali drewnianychDom z bali drewnianychFot. Ros-Pol

Domy z bali nie są nowym odkryciem, ponieważ takie budowle powstawały na całym świecie jeszcze w zamierzchłych czasach. Już wtedy ludzie odkryli moc i właściwości drewna, który jest po prostu wspaniałym budulcem. Drewno jak mało co, jest świetnym izolatorem ciepła, dzięki czemu w domu utrzymuje się optymalna temperatura, która zapewnia komfort oraz zdrowie mieszkańców domu. Dodatkowo domy z drewna mają wspaniałą wentylację i utrzymują zdrowy mikroklimat, dzięki czemu nie ma problemów z pleśnią oraz wilgocią, ponieważ w drewnianym domu panuje idealna cyrkulacja powietrza. Dodatkowo, domy z bali wyróżnia nieprzeciętny design, którego nie można pomylić z niczym innym, a który sprawia, że są one przepiękne i monumentalne.

Kolejną zaletą domów z bali jest fakt, że można je stawiać o każdej porze roku, także w zimie, ponieważ do ich montażu nie wykorzystuje się tradycyjnych materiałów budowlanych, takich jak cement, czy też zaprawa murarska. Nawet siarczyste mrozy nie spowodują opóźnienia inwestycji oraz konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, które dla wielu osób oznaczałyby konieczność większego zadłużenia.

Domy z bali są wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa, ponieważ są niebywale piękne, przyjazne dla środowiska naturalnego oraz zdrowe, a także atrakcyjne pod względem kosztów. Dzięki naturalnym cechom drewna, domy z tego surowca są wyjątkowo oszczędne w zapotrzebowaniu na energię cieplną potrzebną do ich ogrzania. Mimo, że sama budowa domów z drewna kosztuje trochę więcej niż domów w technologii murowanej, to inwestycja zwraca się już w drugim roku użytkowania nieruchomości.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA