/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Walczyli o Złotą Siekierę

Lasy Państwowe

Autor: Adam Pietrzak
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-03-14


Niesieni dopingiem kibiców cięli, okrzesywali i przerzynali. Trzynastu drwali walczyło o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo. Wygrał Jerzy Mackiewicz, tuż za nim uplasowali się jego bracia, Aleksander i Andrzej.

Rzut gumiakiem do celu to jedna z konkurencji dla widzówRzut gumiakiem do celu to jedna z konkurencji dla widzówFot. Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Spychowo konkurs dla najlepszych drwali zorganizowało już po raz trzeci. Tym razem odbył się 9 marca. Główną nagrodą była, jak zwykle, Złota Siekiera Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo.

- Ten konkurs ma służyć nie tylko wykazaniu się umiejętnościami, ale także promować bezpieczną pracę – tłumaczył Krzysztof Krasula, nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo.

Zanim jednak w ruch poszły pilarki w szranki stanęl zrywkarze. Każdy z nich musiał podpiąć do ciągnika dłużycę, a następnie zawrócić ciągnik tak, by nie przewrócić specjalnie ustawionych przeszkód. Liczyła się nie tylko precyzja, ale i oczywiście czas.

Z kolei pilarze zmierzyli się w następujących konkurencjach: ścinka, okrzesywanie, dokładność przerzynki, przygotowanie pilarki do pracy oraz wyposażenie w sprzęt BHP.

Nie zabrakło też konkursów dla widzów, którzy mierzyli się w takich konkurencjach, jak rzut gumiakiem czy też rzut siekierą do celu. W tej ostatniej konkurencji bezapelacyjnie najlepszy okazał się nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo.

Najlepszym zrywkarzem okazał się Andrzej Niedźwiedzki, a najbezpieczniej pracującym drwalem Jacek Grzymała. Klasyfikację drużynową wygrał Zakład Usług Leśnych ŻUBR Trzcińscy & Koźmińscy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz