/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RDLP Białystok: O przyszłości polskich lasów

Lasy Państwowe

Autor: Andrzej Antczak
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-03-09


2 marca na terenie Nadleśnictwa Rudka odbyło się seminarium pod hasłem: „Lasy Polski i polskie leśnictwo A.D. 2030”. Zorganizowała je Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, przy udziale nadleśnictw Rudka, Łomża, Nurzec i Bielsk oraz zarządu białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego.

Semianrium w Nadleśnictwie RudkaSemianrium w Nadleśnictwie RudkaFot. Lasy Państwowe

Było to już drugie takie seminarium na terenie Polski północno-wschodniej (pierwsze odbyło się w Nadleśnictwie Pisz). W spotkaniu wzięło udział blisko sto osób: przedstawiciele miejscowych samorządów, oświaty, zakładów usług leśnych, przewoźników, pszczelarzy, organizacji pozarządowych oraz naukowców, a także rolnicy, sołtysi, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego i dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego.

Celem seminarium było ustalenie oczekiwań społeczności lokalnych wobec lasów i leśnictwa. Będą one podstawą do opracowania wizji polskich lasów i leśnictwa w perspektywie do 2030r.

Uczestnicy seminarium wysłuchali pięciu referatów. Podczas dyskusji mówcy prezentowali wnioski do przyjęcia w ramach opracowywanej średnioterminowej strategii dla polskich lasów i leśnictwa.

Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Białymstoku przedstawiło prezentację poświęconą lasom niebędącym własnością Skarbu Państwa. Przedstawiciele starostw stwierdzili, że obecny status i możliwość prowadzenia nadzoru nad tymi lasami, szczególnie prywatnymi, są bardzo istotne.

Podczas seminarium zwracano uwagę na dobrą współpracę z miejscowymi nadleśnictwami oraz na potrzebę jej kontynuowania i rozwijania. Listami gratulacyjnymi zostali uhonorowani Ryszard Ziemblicki, dyrektor RDLP w Białymstoku, i Eugeniusz Chursowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Nurzec.

Wnioski zebrane na seminariach w nadleśnictwach Pisz i Rudka posłużą do przygotowania materiałów na 112. Zjazd PTL w Spale we wrześniu 2012r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz