/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mondi Świecie wykupi od PEP udziały spółki Saturn Management

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2012-03-08


Zarząd Mondi Świecie podjął uchwałę, w której potwierdził spełnienie się warunków zawieszających wykonanie dobrowolnej opcji wykupu Saturn Management od spółki Polish Energy Partners, co oznacza zielone światło dla tej transakcji - podała spółka w komunikacie.

Fot. Mondi Świecie

"W dniu 6 marca 2012 r. zarząd Mondi Świecie SA podjął uchwałę, w której potwierdził spełnienie się warunków zawieszających (...) oraz postanowił doręczyć PEP oświadczenie o przyjęciu oferty PEP sprzedaży na rzecz spółki 100 proc. udziałów w SM Sp. z o.o. oraz ogółu praw i obowiązków PEP jako komandytariusza SM sp.k. " - napisano w komunikacie.

Zgodnie z umową, obliczenie ceny wykonania dobrowolnej opcji call (na podstawie formuły zawartej w umowie) jest obowiązkiem Saturn Management.

"Cena ta, po przeliczeniu z EUR na PLN zgodnie z zasadami określonymi w umowie generalnej, podlega zapłacie przez spółkę w terminie 60 dni od dnia doręczenia PEP wskazanego wyżej oświadczenia spółki o przyjęciu oferty" - podało Mondi.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Mondi Świecie oraz z pożyczki podporządkowanej od Mondi Finance Limited.

Do Saturn Management sp.k. należy elektrociepłownia dzierżawiona przez Mondi.

"Wykonanie Dobrowolnej Opcji Call umożliwi spółce przejęcie kontroli nad elektrociepłownią dostarczającą spółce większą część jej zapotrzebowania na energię elektryczną oraz całość zapotrzebowania na energię cieplną i parę, niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów produkcyjnych; spółka spodziewa się, że takie przejęcie doprowadzi do istotnego ograniczenia jej kosztów w zakresie wytwarzania energii" - napisano w komunikacie.

Wcześniej Mondi Świecie informowało, że posiada dobrowolną opcję call wykupu od PEP elektrociepłowni EC Saturn, a koszt wykupu obliczony na podstawie formuły wynosi ok. 112 mln zł. Do tego dochodzi koszt przejęcia jej zadłużenia.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz