/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Jakie podłogi kupują Polacy?

Torlys

Autor: oprac. pks
Źródło: Torlys
Data: 2012-03-08


Polacy coraz częściej poszukują niebanalnych rozwiązań wybierając na podłogi wzory w kolorach: cynamonu, ciepłego-brązu, szarości i wanilii wynika z zestawienia dystrybutora kanadyjskich podłóg Torlys prezentującego zestawienie najczęściej kupowanych podłóg w 2011 roku.

Fot. Torlys

Torlys ma w swojej ofercie ponad 70 wzorów czterech rodzajów podłóg: drewniane deski wielowarstwowe, deski korkowe, deski skórzane i panele laminowane. Polacy pozostają wierni podłogom drewnianym, dlatego najczęściej wybieranym pokryciem posadzki było drewno. Głównym argumentem kupujących była chęć posiadania podłogi ponadczasowej i zbliżenia się do natury.

Odcienie brązu
Największym zainteresowaniem wśród kupujących w minionym roku cieszyła się podłoga wykonana z Klonu cynamonowego. Deska charakteryzuje się regularnymi, delikatnymi słojami oraz ciepłą cynamonowo-brązową barwą. Z jednej strony jest naturalna, z drugiej stanowi ciekawy akcent kolorystyczny wnętrza, nadając mu ciepła i przytulności.

Równie chętnie kupowane są podłogi z teaku. Ten rodzaj desek występuje w gamie odcieni od miodowego po ciepło-brązowe. Ze względu na niejednolitą zawartość substancji oleistych w różnych częściach drzewa, deski są swoistą mozaiką koloru i wyrazistego usłojenia.

Szarości i biele
Polacy urządzają domy zgodnie z aktualnymi trendami. W minionym roku w aranżacjach promowanych przez architektów i designerów dominowały biele i szarości. Znalazło to odzwierciedlenie w wyborach klientów. Szarobrązowa podłoga z Orzecha amerykańskiego, granitowa (orzech) oraz waniliowa (dąb) przypadła do gustów tym, którzy poszukiwali niebanalnych rozwiązań do swoich domów.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA