/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Trwa okresowy audyt FSC w RDLP Białystok

Lasy Państwowe

Autor: Jarosław Krawczyk
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-03-08


W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku trwa audyt okresowy certyfikatu dobrej gospodarki leśnej według zasad FSC.

Audytorzy rozpoczęli ocenę gospodarki leśnej od biura RDLPAudytorzy rozpoczęli ocenę gospodarki leśnej od biura RDLPFot. Lasy Państwowe

Certyfikat został przyznany w sierpniu 2011r przez firmę SGS Polska Qualifor i potwierdza, że nadleśnictwa wchodzące w skład RDLP w Białymstoku prowadzą dobrą gospodarkę leśną. Audytorzy rozpoczęli ocenę gospodarki leśnej od biura RDLP. Do końca tygodnia będą pracowali w wybranych przez siebie nadleśnictwach.

RDLP w Białymstoku posiada certyfikat obejmujący 28 nadleśnictw. Z uwagi na decyzję Ministra Środowiska z 2010 roku, ograniczającą radykalnie pozyskanie drewna w trzech nadleśnictwach Puszczy Białowieskiej i ograniczającą sprzedaż surowca wyłącznie na potrzeby miejscowej ludności, a nie przemysłu drzewnego, wyłączono te nadleśnictwa z procesu certyfikacyjnego. Mimo wyłączenia białowieskich nadleśnictw, są one nadal zobowiązane do prowadzenia działalności zgodnie z zasadami FSC.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz