/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

VELUX zainwestuje 190 mln w produkcję nowej generacji okien dachowych

Velux

Autor: oprac. dja
Źródło: Velux
Data: 2012-03-08


Grupa Velux, światowy lider produkcji okien dachowych, planuje jeszcze w tym roku zainwestować w Polsce ponad 190 mln zł. Inwestycja związana z wprowadzeniem na rynek nowej generacji okien dachowych obejmie modernizację całego procesu produkcyjnego oraz zwiększenie powierzchni produkcyjnej.

Nowa generacja okien dachowych ma m.in. zapewnić wyższą efektywność energetyczną Nowa generacja okien dachowych ma m.in. zapewnić wyższą efektywność energetyczną Fot. Velux

Planowana inwestycja jest największą od momentu rozpoczęcia produkcji okien w Gnieźnie jaka miała miejsce w 1998r.
 
Kosztem ponad 190 mln zł zmodernizowane zostaną linie produkcyjne w fabrykach VELUX w Gnieźnie i Namysłowie. Z powodu różnic pomiędzy obecną i nową generacją okien do poddaszy, konieczne będzie przestrojenie oraz jeśli zajdzie taka potrzeba, wymiana maszyn na bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Planowane jest również zwiększenie powierzchni produkcyjnej o około 11 tys. m2. Proces inwestycyjny już się rozpoczął i potrwa do jesieni.     
 
- Jest to największa inwestycja firmy VELUX w Polsce od 14 lat i ważny krok w procesie rozwoju firmy. Dzięki zwiększonym mocom, zmodernizowanemu procesowi produkcji, oraz wyjątkowym cechom oferowanym przez nową generację okien połaciowych, będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na pojawiające się potrzeby naszych klientów. Planowane inwestycje są wynikiem zmian produktowych oraz rosnącej popularności okien VELUX w Europie Środkowej i Wschodniej - powiedział Jørgen Tang-Jensen, Prezes Grupy VELUX.
 
W 2011 roku obroty spółki NB Polska Sp. z o.o. (podmiotu prawnego obejmującego fabryki VELUX w Gnieźnie oraz Namysłowie) wyniosły blisko 608 milionów złotych, co oznacza wzrost o 6,5% w porównaniu do ubiegłego roku. Wynik ten osiągnięto za sprawą rosnącego popytu w segmencie okien połaciowych na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce.
 
Również VELUX Polska Sp. z o.o., spółka handlowa VELUX w Polsce odnotowała wyższe obroty, które osiągnęły poziom 108 milionów złotych, co stanowi 5,9% wzrost względem 2010 roku. Tak pozytywny wynik jest rezultatem popularności okien VELUX oraz rosnącego zainteresowania Polaków zakupem przystępnych cenowo i wysokiej jakości akcesoriów do okien połaciowych pozwalających oszczędzać energię, takich jak rolety zewnętrzne, wewnętrzne czy panele słoneczne.   

W obydwu spółkach produkcyjnych oraz spółce handlowej na koniec roku 2011 zatrudnionych było prawie 1450 osób. Oznacza to nieznaczny wzrost zatrudnienia (o 1,4%) w porównaniu do roku poprzedniego.
 
Zdaniem przedstwaicieli VELUX, nowa generacja produktów firmy ustanawia nowe standardy w zakresie wydajności energetycznej okien połaciowych oraz wygody ich użytkowania. Nowe okna połaciowe VELUX powinny zostać wprowadzone na polski rynek w 2013 roku.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA