/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Złoty Inżynier dla leśnika

Lasy Państwowe

Autor: Eugeniusz Pudlis
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-03-05


2 marca w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się gala XVIII edycji plebiscytu czytelników „Przeglądu Technicznego” o tytuł Złotego Inżyniera 2011 roku. W gronie laureatów znalazł się Jan Wiśniewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Gidle (RDLP Katowice).

Na zdjęciu od lewej: Jerzy Buzek, Jan Wiśniewski, Ewa Mańkiewicz-CudnyNa zdjęciu od lewej: Jerzy Buzek, Jan Wiśniewski, Ewa Mańkiewicz-CudnyFot. Eugeniusz Pudlis

Gospodarzem gali była Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT i redaktor naczelna „Przeglądu Technicznego”. Rozdano 25 statuetek: złotego, srebrnego, wyróżnionego, honorowego i młodego inżyniera. Trzy pierwsze tytuły przyznano w sześciu kategoriach: menedżer, zarządzanie, jakość, nauka, high-tech i ekologia.

Specjalną statuetkę Diamentowego Inżyniera odebrał prof. Jerzy Buzek, europoseł, wcześniej absolwent Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Śląskiej, pracownik naukowy wielu uczelni i placówek badawczych. Prof. Buzek wręczał statuetki innym odznaczonym.

W kategorii „ekologia” tytuł Złotego Inżyniera zdobył Jan Wiśniewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Gidle. Został uhonorowany za wdrażanie i pilotowanie nowoczesnych metod pozyskiwania drewna. Nadleśniczy stworzył ośrodek szkoleniowy operatorów maszyn wielooperacyjnych: harwesterów i forwarderów. Ośrodek w Gidlach istnieje pięć lat i szkoli operatorów tych maszyn zarówno na potrzeby Lasów Państwowych, jak i innych kontrahentów.

To nie pierwsze laury dla Jana Wiśniewskiego w konkursie na Inżyniera Roku. W 1999r. został on laureatem Srebrnego Inżyniera, za rozpoczęcie produkcji sadzonek szkółkarskiej metodą Dinemana – systemu półkontenerowego.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz