/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

DREMA i FURNICA 2012 już za miesiąc

MTP

Autor: oprac. dja
Źródło: MTP
Data: 2012-02-28


Od 27. od 30. marca odbywać się będą w Poznaniu najważniejsze w Europie Środkowo – Wschodniej targi dla branży obróbki drewna i produkcji mebli – DREMA i FURNICA 2012.

DREMA FURNICA 2012DREMA FURNICA 2012

Wizyta w Poznaniu oznacza możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą producentów i dostawców techniki i technologii dedykowanej różnej wielkości firmom zajmującym się obróbką drewna i produkcji mebli. W jednym miejscu, przez cztery dni targowe odwiedzający targi profesjonaliści nie tylko spotkają czołowych dostawców dysponujących szeroką ofertą znanych i cieszących się światową renomą marek. Wiele z tych rozwiązań to zupełne nowości, które mają swoją premierę właśnie w Poznaniu. Niektóre z nich zostały zgłoszone do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nowa formuła wspomnianej konkurencji polega m.in. na tym, że już na kilkanaście tygodni przed terminem odbywania się targów poznamy zwycięzców. Jedną z ciekawostek jest możliwość oddawania głosów przez konsumentów, za pośrednictwem Internetu na stronie www.zlotymedal.mtp.pl oraz na miejscu, w Strefach Mistrza, za pośrednictwem ekranów dotykowych.

Zmianie ulega nie tylko formuła Złotych Medali MTP. Tegoroczna DREMA przynosi nowy układ ekspozycji targowych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą wystawców zgodnie z "cyklem technologicznym" przerobu drewna. Od otwartej przestrzeni na której prezentowane będą technologie związane z obróbką drewna okrągłego, poprzez przerób tarcicy, aż po urządzenia służące do produkcji wyrobów z drewna.


Nowości na targach DREMA i FURNICA 2012

Targom towarzyszyć będzie ciekawy program wydarzeń
Oprócz możliwości zapoznania się z ofertą rynku, na targach będzie można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach o charakterze branżowym. Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, konkurs Wyczarowane z Drewna, czy też Poligon Umiejętności – na stałe wpisały się w panteon organizowanych wydarzeń i prezentacji. Jeżeli mowa o nich – warto odwiedzić tegoroczną Fabrykę Mebli na Żywo, gdzie produkowane będą szafki kuchenne, ukazując niuanse produkcji mebli skrzyniowych. Jednakże w centrum uwagi znajdą się tutaj przede wszystkim czynności związane z montażem oraz sposoby pakowania gotowych wyrobów. Wg organizatorów – w projekcie udział weźmie około 15 firm.

Nanotechnologia w służbie przemysłu drzewnego
Podczas targów DREMA odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Hybrydowe technologie modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna” (28 marca 2012 godz. 11.00). Jej organizatorami są Instytut Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej Politechniki Koszalińskiej oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Zasadniczymi celami konferencji jest dokonanie przeglądu wiedzy i aktualnego stanu badań w dziedzinie hybrydowych technologii modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna oraz przedstawienie stanu realizacji zadań badawczych, realizowanych w ramach projektu „Hybrydowe technologie modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna”. Konferencja będzie forum wymiany informacji i prezentacji nowych rozwiązań i technologii w zakresie modyfikowanych powierzchniowo narzędzi do obróbki drewna, oferowanych przez instytucje badawcze i producentów działających w przemyśle narzędzi do obróbki drewna, a także  okazją do zacieśnienia relacji środowiska naukowego z gospodarką w celu transferu do gospodarki technologii w zakresie modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu zostanie skierowane zarówno do pracowników naukowych jak również do przedstawicieli praktyki gospodarczej. W szczególności do udziału w konferencji zaproszeni zostaną naukowcy, doktoranci i studenci z instytucji badawczych, zajmujących się technologiami modyfikacji narzędzi do obróbki drewna oraz technologią obróbki drewna (m.in. ITD Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, SGGW Warszawa, Politechnika Gdańska), uczestnicy Polskiej Platformy Technologicznej Przemysłu Drzewnego, przedstawiciele Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, przedstawiciele Grupy Narzędzi EUMABOIS, przedstawiciele światowych producentów narzędzi do obróbki drewna, właścicieli zakładów, inżynierowie i praktycy z branży obróbki drewna oraz fabryk mebli.

Jubileusz Stowarzyszenia DROMA
Targi DREMA honorowym patronatem objęło Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Drewna DROMA, które w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Ten jubileusz był okazją do rewitalizacji marki Stowarzyszenia, co wiązało się z wprowadzeniem nowej identyfikacji graficznej, a także z uruchomieniem nowej strony internetowej organizacji. Jak mówią władze tej organizacji – zmieniła się także jej strategia, która teraz przewiduje otwarcie na nowych członków, również w postaci firm spoza Polski.  

FURNICA bez granic
Podczas targów FURNICA odbędzie się wystawa specjalna poświęcona designowi mebli największych eksporterów mebli na rynek zachodni. Pierwsza wystawa z cyklu” Europejski design” będzie poświęcona rynkowi niemieckiemu, a to z racji faktu, iż to Niemcy są głównym odbiorcą polskich mebli. W ostatnich latach, z powodu recesji na tamtejszym rynku wielkość eksportu spadła, więc warto zwrócić uwagę na te elementy designu, które wpływają na fakt, iż sprzedają się te, a nie inne meble. Większość  fabryk mebli dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, wykorzystuje najnowsze technologie, korzysta z wysoko jakościowych materiałów i akcesoriów. Porównywalne są koszty pracy. Tak więc cechą wyróżniającą produkty jest projekt. Jego oryginalność i wpasowanie się w oczekiwania docelowej grupy klientów.

Wystawa „Europejski design” zaprezentuje projekty mebli, które powstały z myślą o niemieckim odbiorcy, ale też i te które projektant stworzył dla Europejczyka i równie dobrze sprzedają się w kilku krajach. Do współpracy przy tworzeniu wystawy zaproszone zostały wiodące fabryki mebli z Polski eksportujące do Niemiec. Wystawie będą towarzyszyły warsztaty poświęcone tematyce designu. Podyskutujemy o preferencjach zakupowych współczesnych  klientów mebli. O wpływie profesjonalnego projektu mebla (bądź jego braku) na jego atrakcyjność dla klienta. Wystawa odpowie na pytanie: jakie  detale (materiały, kolorystyka, akcesoria) mają wpływ na sukces rynkowy w Niemczech?

Więcej informacji: www.drema.pl, www.furnica.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Wybieracie się koledzy...

Na targi?

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-28 18:48:14

Zgłoś nadużycie

Wybieracie się koledzy... [2]

Zastanawiam się czy warto, bo w tamtym roku uważam, że słabe.

boguss [16]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-28 19:18:54

Zgłoś nadużycie

Dlaczego słabe?

Ja nie dotarłem-choroba. Może coś koledzy opowiedzą?

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-28 19:39:53

Zgłoś nadużycie

Jestem obecny na wszystkich targach Drema od 1995r. Nie uważam, żeby jakoś ...

ubiegłoroczne targi odbiegały in minus w stosunku do np. tych z przed dwóch, czy trzech lat.

Moim zdaniem impreza istotnie się zmieniła w momencie rozdzielenia targów Meble i Drema. Na lepsze czy gorsze to zależy od punktu widzenia, a każdy ma inny: wystawcy, organizatorzy i zwiedzający. Mniejsze, ale pewnie bardziej "fachowe".

Dominik Jabłoński [428]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-28 22:54:06

Zgłoś nadużycie

Ponizej link do planu targów

http://www.drema.pl/midcom-serveattachmentguid-1e0d30de086cd44d30d11e0ba2cdb4fbb9a41094109/drema_mapka_mtp_pl_en.jpg

Zaledwie kilka pawiolonów! Być bede ale na cuda i Nowści zapierające dech w piersiach nie ma raczej co liczyć.

ps: Budma w tym roku była większa

rado [1]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-29 07:22:00

Zgłoś nadużycie

targi

Właśnie z tym się zgadzam.

boguss [16]Odpowiedz na ten komentarz2012-03-02 11:17:24

Zgłoś nadużycie

w zeszłym roku dotarłem ale wystawców było mało a co mnie dobiło to to, ... [1]

...

że jechałem pare godzin a nawet nie miałem gdzie siąść i zjeść

Marcin [40]Odpowiedz na ten komentarz2012-03-02 12:38:08

Zgłoś nadużycie

To tez racja, że jak targi były w maju to trochę atmosfera pikniku się ...

tworzyła

Mariusz [21]Odpowiedz na ten komentarz2012-03-02 19:52:05

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz