/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

XIII Submisja drewna cennego "Krosno 2012"

Lasy Państwowe

Autor: oprac. pks
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-02-26


Prawie 800 m3 drewna najwyższej jakości wystawione zostało na sprzedaż podczas XIII Submisji drewna cennego "Krosno 2012", która odbyła się 24 lutego br.

XIII Submisja drewna cennego "Krosno 2012"XIII Submisja drewna cennego "Krosno 2012"Fot. Tadeusz Mędrek

Drewno oferowane do sprzedaży zgromadzono na trzech składach: w Oleszycach, Uhercach Mineralnych i Załużu. W tegorocznej ofercie dominował dąb (320 m3) i drewno jaworowe (ponad 200 m3),. Przygotowano również sporo kłód bukowych i jesionowych (po 100 m3) oraz mniejsze ilości dębu czerwonego, olszy, czereśni, klonu i wiązu.

- Tegoroczna oferta przygotowana została w oparciu o dobre rozeznanie rynku, stąd zrezygnowaliśmy z dużej puli drewna bukowego, które od lat stanowiło podstawowy nasz produkt  - mówił Andrzej Miara, naczelnik Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie przed rozoczęciem przetargu. - Na składach znalazły się jedynie kłody najwyższej jakości, które łatwo powinny znaleźć nabywców. Liczymy na zainteresowanie drewnem dębowym i powrót drewna jaworowego do łask.

Do przetargu przystąpiło dwudziestu klientów reprezentujących przedsiębiorstwa z Polski, Słowacji, Austrii i Estonii. W drodze licytacji sprzedano 97% przygotowanego surowca drzewnego.

Najwyższą cenę zapłacono za kłodę drewna jaworowego. W przeliczeniu za 1 m3 drewna, słowacka firma zapłaciła 18222 zł. Łączny dochód z submisji to ok. 1,1 mln zł.

XIII Submisja drewna cennego "Krosno 2012" (Zdjęcia: 2)

XIII Submisja drewna cennego "Krosno 2012"XIII Submisja drewna cennego "Krosno 2012"

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA