/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowy dyrektor generalny LP przedstawił współpracownikom swoje plany

Lasy Państwowe

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-02-22


- Przyszedłem do Dyrekcji Generalnej LP bez narzuconego programu działania - zapewnił Adam Wasiak podczas spotkania z pracownikami Dyrekcji. - Lasy Państwowe są dobrze zarządzane, choć potrzebują nowych pomysłów i modyfikacji. Chciałbym, abyśmy wspólnie pracowali dla dobra naszej firmy - powiedział.

Adam Wasiak podczas spotkania z pracownikami Dyrekcji Generalnej Lasów PaństwowychAdam Wasiak podczas spotkania z pracownikami Dyrekcji Generalnej Lasów PaństwowychFot. Lasy Państwowe

Lasy i pieniądze
Za największy problem w Lasach Państwowych Adam Wasiak uznał spór wokół sprzedaży drewna. Zapowiedział, że zasady sprzedaży drewna na pewno muszą zostać zmodyfikowane. Już w najbliższy czwartek dyrektor generalny ma spotkać się z przedstawicielami przemysłu drzewnego i wysłuchać ich propozycji.

Inną istotną sprawą z ekonomicznego punktu widzenia jest rządowa propozycja objęcia Lasów Państwowych podatkiem CIT. Z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem o tej sprawie będą rozmawiali i Adam Wasiak, i wiceminister środowiska Janusz Zaleski. Zdaniem dyrektora generalnego Lasy Państwowe nie powinny obawiać się podatku od osób prawnych. Taka forma opodatkowania nie wpłynie na realizację zadań Lasów Państwowych w przypadku ewentualnego braku koniunktury na rynku drewna. Wraz ze spadkiem zysków zmaleje też i podatek.

Kadry w lasach
Zdaniem Adama Wasiaka sporym problemem, budzącym wiele emocji, szczególnie w terenie, jest optymalizacja zatrudnienia. Hasło „optymalizacja” chce zastąpić racjonalną polityką zatrudnienia. Zapowiedział otwarcie Lasów Państwowych na młodych ludzi, ponieważ już teraz w terenie pojawia się problem w związku z odchodzeniem na emeryturę coraz większej liczby pracowników, w głównej mierze ze stanowisk leśniczego czy ze służb finansowo-księgowych.

Adam Wasiak zwrócił uwagę, że w Lasach Państwowych należy przywrócić zaufanie do polityki kadrowej, szczególnie jeśli chodzi o obsadzanie stanowisk dyrektorów i nadleśniczych. Dlatego też organizacja konkursów na nadleśniczych zostanie przeniesiona z Dyrekcji Generalnej do dyrekcji regionalnych. Procedura wyboru dyrektorów RDLP zostanie natomiast zmodyfikowana. Dyrektor generalny wskazał na wysoki poziom prowadzenia gospodarki leśnej. Zapowiedział kontynuowanie dotychczasowej polityki w tym względzie i wprowadzenie najwyżej niewielkich korekt.
 
Wynagrodzenia i mieszkania
Adam Wasiak uważa, że należy przeanalizować płace w LP, aby zlikwidować nieuzasadnione różnice w ich wysokości (poziom niektórych wynagrodzeń jest nie do przyjęcia, np. z powodów obłożenia pracą). Zdaniem dyrektora procedura sprzedaży mieszkań powinna zostać przyspieszona.

Najbliższy miesiąc dyrektor generalny chce m.in. poświęcić na przegląd struktury biura Dyrekcji Generalnej. Chodzi o to, by zadania były precyzyjnie podzielone, a kompetencje naczelników i kierowników wzajemnie się nie pokrywały. Zweryfikowany zostanie także stan zatrudnienia, jednak – jak uspokajał dyrektor generalny – bez radykalnych zmian czy zwolnień.

Na koniec Adam Wasiak poprosił wszystkich pracowników Dyrekcji Generalnej o współpracę, aby stworzyć nową jakość oraz zapewnić szacunek i zaufanie w terenie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Banda oszustów w zielonych mundurach

To co się w lasch dzieje to tragedia,drewno się pozyskuje i sprzedaje na swoje potrzeby , koszty ,remonty,samochody terenowe , sztucery i polowania.Układy i Korupcja w przetragach .Lasy muszą być z prywatyzowane ze Spółką Skarbu Państwa.Dyrektor lasów w Katowicach wybudował sobie prywatne ranczo hodowli Żubra za pieniądze państwowe prawie 3,miliony PLN A dotego dotacje Unijne na zalesianie uprawy.Brak już drzewa do wycinki na przeroby tartaczne.

Roman [2]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-22 17:56:50

Zgłoś nadużycie

Masz dowody?

A od kiedy nie mżna brać dopłat na zalesianie i od kiedy jest to sprzeczne z prawem?

Ale kolega Roman ma wielki żal...

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-22 20:27:06

Zgłoś nadużycie

zamiast narzekać...

Zamiast narzekać trzeba robić i produkować, my obecnie produkujemy z drewna z umowy, na allagro malo kupujemy, a lasy i ich gospodarowanie trzeba pozostawic innym, i tak mi sie wydaje ze jest tam porzadek, jak beda sprywatyzowane za drzewo trzeba bedzie placic po 300zl/m3 bo zaden prywaciarz nie da 50 procent puli na umowe po nizszej cenie tylko wszystko wrzuci na allegro, zatem kolego Romanie zastanow sie co piszesz i co mowisz, a jezeli jest hodowla zubra to napewno nie na mieso, bo to gatunek po ochrona, wiec trafny cel, co to sa 3 mln zl w stosunku do setek milionow, ktore nasze wladze sejmu marnuja kazdego dnia na limuzyny samoloty i inne rzeczy nie potrzebne...

palety IPPC [34]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-22 20:55:30

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz