/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Płyt Drewnopochodnych: Zaproszenie do negocjacji

MSP

Autor: oprac. dja
Źródło: MSP
Data: 2012-02-22


Minister Skarbu Państwa zaprasza do negocjacji w sprawie nabycia pakietu 85% udziałów w spółce Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Płyt Drewnopochodnych sp. z o.o. z siedzibą w Czarnej Wodzie.

Labolatoria OBRPPDLabolatoria OBRPPDFot. MSP

Zaproszenie do negocjacji jest kolejną próba prywatyzacji spółki. Dotychczas ogłaszane aukcje nie spotkały się z zainteresowaniem potencjalnych inwestorów. Cena wywoławcza w aukcji z września ubiegłego roku ustalona obniżona została do 1,570 mln zł wobec początkowej ceny 2,549 mln zł (listopad 2010).
 
Termin składania pisemnych odpowiedzi upływa w dniu 12 marca 2012r.
 
Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest w szczególności wszystkim prowadzenie prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych oraz technicznych w zakresie postępu technicznego i technologicznego, ochrony środowiska, monitorowania warunków higienicznych na stanowiskach pracy, głównie w przemyśle płyt drewnopochodnych. Ośrodek prowadzi związaną z zakresem swej działalności jednostkową produkcję unikalnej aparatury laboratoryjnej, jak też urządzeń dla przemysłu zarówno w kraju i za granicą. Akredytowane Laboratorium Badawcze Spółki wykonuje badania higieniczności oraz właściwości fizycznych i mechanicznych wyrobów drewnopochodnych, stanowiące podstawę do otrzymywania przez producentów i importerów świadectw higieniczności, aprobat technicznych. Wykonuje również pomiary emisji zanieczyszczeń do atmosfery, kontroli warunków na stanowiskach pracy. Na małą skalę prowadzona jest produkcja nowych wyrobów – np. płyty izolacyjne i konstrukcyjne do stosowania w budownictwie wytwarzane przez recykling włókien syntetycznych lub opakowań kompozytowych. Na indywidualne zamówienia oraz na potrzeby własne wykonuje: urządzenia do badań w skali laboratoryjnej nad technologią wytwarzania płyt pilśniowych, płyt wiórowych, wyrobów kompozytowych na bazie drewna i termoplastycznych, syntetycznych tworzyw i włókien.

5 stycznia 2012r Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Płyt Drewnopochodnych sp. z o.o. został wpisany na listę firm posiadających zatwierdzenie CARB (California Air Resources Board) TPC o numerze TPC-39. Zatem OB-RPPD może określać stężenia formaldehydu emitowanego z wyrobów drzewnych oraz prowadzić nadzór nad produkcją tworzyw drzewnych wg normy ASTM D 6007-2. Dotychczas jedyną akredytowaną przez CARB jednostką prowadzącą tego typu badania w Polsce był Instytut Technologii Drewna w Poznaniu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA