/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pronox kupił 19% udziałów w WoodinterKom

Pronox

Autor: oprac. dja
Źródło: Pronox
Data: 2012-02-21


Będący w upadłości Pronox odkupił od Centrozapu 19% udziałów w spółce WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu (Austria). Zarówno Pronox jak i WoodinterKom są spółkami zależnymi od Centrozap SA.

Od trzech lat spółki zależne Centrozpau prowadzą przemysłową wycinkę ok. 200 tys. m3 drewna rocznie w masywie leśnym Madmas (Komi/Rosja). Od trzech lat spółki zależne Centrozpau prowadzą przemysłową wycinkę ok. 200 tys. m3 drewna rocznie w masywie leśnym Madmas (Komi/Rosja). Fot. Centrozap

Wartość transakcji to 4,35 mln euro, czyli ok. 19,1 mln zł. Według komunikatu zarządu Pronox inwestycja w WoodinterKom GmbH ma charakter krótkoterminowy.
 
W umowie zastrzeżono, że ulegnie ona rozwiązaniu w przypadku gdy Pronox nie uzyska prawomocności Postanowienia Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach Wydział X Gospodarczy w przedmiocie zatwierdzenia układu spółki. (Będący w upadłości Pronox w grudniu poinformował, że układ został zatwierdzony, ale nie posiada jeszcze orzeczenia o dacie oficjalnego uprawomocnienia wyroku.)

WoodinterKom GmbH to spółka celowa realizująca projekt inwestycyjny w postaci budowy "Centrum głębokiej, bezodpadowej przeróbki drewna na terenie rejonu Ust-Kułomskiego Republiki Komi w Federacji Rosyjskiej". Według informacji zawartych w komunikacie WoodinterKom na obecnym etapie spółka będzie realizowała dostawy biomasy drzewnej dla szeroko pojętej elektroenergetyki i ciepłownictwa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz